Pogoda na sierpień - kilkudniowa "fala gorąca". Upały nie będą jednak tak męczące jak w lipcu

W sierpniu czeka nas kilka gorących dni - przewidywane są także burze. Zdaniem synoptyków, ostatni miesiąc meteorologicznego lata będzie znacznie chłodniejszy niż lipiec i czerwiec, i to mimo kilku ciepłych, a nawet upalnych dni.

Meteorolodzy przewidują, że pierwsza połowa sierpnia będzie zdecydowanie chłodniejsza. Kilkudniowe ocieplenie możliwe jest jednak już w nadchodzącym tygodniu. Prognozowane są nawet upały, jednak nie będą one miały takiego zasięgu, jak te czerwcowe czy lipcowe. Będą również dużo krótsze. 

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Prognoza pogody do końca sierpnia. Kiedy czeka nas "fala gorąca"?

Portal meteorologiczny Dobra Pogoda 24, przedstawił przewidywania pogodowe na sierpień. Według prognoz synoptyków, podczas pierwszej połowy miesiąca czeka nas umiarkowana temperatura. Nie oznacza to jednak, że gorące dni nie pojawią się już w Polsce. Termometry miejscami będą mogły osiągnąć od 25 do 29 stopni. Dodatkowo meteorolodzy nie wykluczają temperatury powyżej 30 stopni, jednak w większości temperatura będzie oscylować między 22 a 27 stopniami.

Zdaniem synoptyków, niedługo może pojawić się nawet kilkudniowa fala gorąca. Upały są prognozowane na drugi tydzień sierpnia tj. (9-15.08). W kolejnym tygodniu (16-22.08) termometry ponownie odnotują niższe temperatury, jednak jak informuje portal, nadal pozostaniemy na poziomie normy klimatycznej. Z kolei ostatni tydzień sierpnia ma utrzymać się na poziomie o pół do jednego stopnia powyżej normy długoletniej. W sierpniu czekają nas także burze i opady deszczu

Niedziele handlowe 2021. Zakupy (zdjęcie ilustracyjne)Niedziele handlowe 2021. Czy 8 sierpnia będą otwarte sklepy?

Stabilizuje się sytuacja hydrologiczna w Polsce 

Rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski przekazał, że na południu kraju stabilizuje się sytuacja hydrologiczna. W piątek poinformował, że tylko na trzech stacjach wodowskazowych przekroczone są stany alarmowe: w województwie śląskim na Brynicy i na Pszczynce oraz w województwie opolskim na Bierawce. Wcześniej stan alarmowy przekroczono w siedmiu stacjach. 

Kapitol w WaszyngtonieKapitol apeluje ws. "lex TVN". "Stosunki Polski i USA są zagrożone"

Więcej o: