Samolot z Warszawy do Krakowa zawrócony z przyczyn technicznych. "Wylądował bezpiecznie"

Samolot PLL LOT lecący z Warszawy do Krakowa z przyczyn technicznych zawrócił i wylądował z powrotem na Okęciu - poinfomowała Polska Agencja Prasowa. Jak przekazał rzecznik lotniska, nie było to lądowanie awaryjne.

Chodzi o rejs LO3919. Samolot De Havilland Canada Dash 8-400 wyruszył z warszawskiego lotniska o godz. 14:20, a w Krakowie miał wylądować o godz. 15:15. 

Samolot z Warszawy do Krakowa zawrócono z przyczyn technicznychSamolot z Warszawy do Krakowa zawrócono z przyczyn technicznych Źródło: Flightradar24.com

Samolot z Warszawy do Krakowa zawrócono z przyczyn technicznych. "Wylądował bezpiecznie"

W pewnym momencie zdecydowano jednak, że maszyna musi powrócić na Okęcie.

- Samolot lecący do Krakowa zawrócił z przyczyn technicznych. Nie było to lądowanie awaryjne. Pilot nie zgłaszał deklaracji "emergency", czyli deklaracji przymusowego lądowania. Samolot już bezpiecznie wylądował. Teraz jest sprawdzany - powiedział rzecznik w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Lotniska Chopina Andrzej Klewiado.

Most na Południowej Obwodnicy Warszawy już do remontu. Utrudnienia w ruchu do końca tygodnia Nowy most na Południowej Obwodnicy Warszawy już do remontu

Zobacz wideo Jakie rekompensaty dla wysiedlonych przez budowę CPK? "Nie powiem, to byłoby nieodpowiedzialne"
Więcej o: