Pogoda na dziś - sobota, 7 sierpnia. Sporo słońca w całym kraju. Najwyżej 26 stopni

Czeka nas ciepła i słoneczna sobota. Synoptycy IMGW nie przewidują na razie żadnych gwałtownych i niebezpiecznych zjawisk pogodowych.

W sobotę rano termometry wskażą od 12-13 stopni w Toruniu, Koszalinie, Lublinie i Warszawie, przez 14-15 w Opolu, Białymstoku, Krakowie i Katowicach, po 16 w Szczecinie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Najcieplej będzie w Gorzowie Wielkopolskim - tam 17 stopni. W niemal w całym kraju poranek będzie słoneczny i bezchmurny. Wyjątkiem będą jedynie Lubuskie, Warmia i Mazury oraz Podlasie i Pomorze, gdzie niebo będzie gęsto zachmurzone, a lokalnie popada deszcz.

Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

Pogoda. W sobotę dużo słońca. Niemal wszędzie temperatura powyżej 20 stopni

W ciągu dnia deszczowa aura wystąpi już tylko w pobliżu Suwałk. Na pozostałym obszarze Polski będzie słonecznie lub pojawi się umiarkowane zachmurzenie. W Suwałkach będzie również najchłodniej - zaledwie 15 stopni. Temperatura w pozostałych rejonach wyniesie od 17 stopni w Białymstoku, przez 20 w Olsztynie, Warszawie, Łodzi, Kielcach i Katowicach, przez 21 w Lublinie, Krakowie, Opolu i Gdańsku, 22 w Koszalinie i Zielonej Górze, po 23 w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim. Najcieplej będzie na Kujawach oraz w Wielkopolsce - tam możliwe 24 stopnie na plusie. Spodziewany jest słaby i umiarkowany wiatr z  zachodu.

Wieczorem znów sporo słońca. Całkowite zachmurzenie spodziewane jest tylko na zachodnich krańcach Polski, a umiarkowane w Wielkopolsce i w okolicach Bydgoszczy. Temperatura poniżej 20 stopni utrzyma się jedynie w Suwałkach, gdzie będzie tylko 19 stopni. Na północy, wschodzie oraz południowym wschodzie kraju temperatura wyniesie 20-22 stopnie. Cieplej będzie w centrum i na zachodzie - tam 24-26 stopni.

Więcej o: