Pogoda na piątek 6 sierpnia. Temperatura spadnie poniżej 20 stopni. IMGW ostrzega przed burzami

Pogoda na piątek 6 sierpnia. Nie będzie to najcieplejszy dzień tego lata. W wielu miejscach w Polsce temperatura spadnie poniżej 20 stopni - najchłodniej będzie w woj. podlaskim, gdzie termometry pokażą 15 stopni Celsjusza. IMGW ostrzega przed intensywnym deszczem i burzami.

W piątek deszczowa aura będzie towarzyszyć mieszkańcom południowej i wschodniej Polski. Najcieplej tego dnia będzie na zachodzie kraju.

Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Temperatura spadnie znacznie poniżej 20 stopni

Piątek będzie dla większej części Polski chłodnym dniem. Temperaturę powyżej 20 stopni Celsjusza synoptycy przewidują jedynie na zachodzie Polski. Najcieplej będzie w Zielonej Górze - tam termometry pokażą 25 stopni Celsjusza, w Szczecinie i Poznaniu 24 stopnie, a w Bydgoszczy 23 stopnie Celsjusza. W Katowicach natomiast temperatura będzie wynosić około 20 stopni.

W pozostałej części kraju nieco chłodniej. W Gdańsku 19 stopni Celsjusza, w Olsztynie, Rzeszowie i Krakowie 17. W Kielcach, Lublinie i Warszawie mieszkańcy zobaczą na termometrach 16 stopni. Z informacji podawanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że najniższa temperatura będzie w województwie podlaskim - w Białymstoku i Suwałkach synoptycy zapowiadają 15 stopni Celsjusza.

Temperatura 6 sierpnia. Nadchodzi ochłodzenieTemperatura 6 sierpnia. Nadchodzi ochłodzenie Fot. gazeta.pl

Ludzie zgromadzeni przy ciałach ofiar środowego uderzenia piorunaBangladesz. Piorun uderzył w grupę gości weselnych. Zginęło 17 osób

Na południu i zachodzie Polski trzeba będzie przygotować parasole. IMGW ostrzega

Na wschodzie i w centrum kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite, a na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Padać będzie na południu i zachodzie Polski.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego, drugiego, a także trzeciego stopnia, które obowiązywać będą w piątek 6 sierpnia.

Województwa dolnośląskie, opolskie, lubelskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, śląskie, świętokrzyskie mogą się spodziewać intensywnych opadów deszczu - wydano ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Z kolei w woj. lubelskim i mazowieckim synoptycy ostrzegają przed silnym deszczem z burzami. Dla województw małopolskiego i podkarpackiego wydano ostrzeżenia trzeciego stopnia dotyczące silnego deszczu z burzami. Aktualizację ostrzeżeń należy sprawdzać na bieżąco na stronie internetowej IMGW. 

Pożary w GrecjiPożary w Grecji. Ewakuacje z wyspy. "Toczymy tytaniczną bitwę"

Synoptycy przewidują wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków północnych - czytamy na stronie IMGW. W czasie burz można się spodziewać porywów wiatru do 70 km/h.

Więcej o: