Podpalenie stacji sanepidu w Zamościu. Policja opublikowała nowe nagranie z monitoringu

Policja opublikowała nowe nagranie, na którym widać moment podpalenia zamojskiego sanepidu. Tej samej nocy sprawca podłożył ogień również pod mobilny punkt szczepień. Funkcjonariusze przypominają, że szef resortu zdrowia wyznaczył 10 tysięcy złotych nagrody za pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy.

Nowe nagranie z monitoringu, które w czwartek na swojej stronie zamieściła Komenda Miejska Policji w Zamościu, można obejrzeć poniżej:

Zobacz wideo Podpalenie sanepidu i punktu szczepień w Zamościu. Nowe nagranie z monitoringu

Zamość. Trwa ustalanie sprawcy podpalenia stacji sanepidu i punktu szczepień. Policja opublikowała nagranie

Przypomnijmy, że do podpalenia powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz mobilnego punktu szczepień przeciwko COVID-19 doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Jak informuje policja, nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy pracuje specjalna grupa śledcza, a funkcjonariusze weryfikują każdą informację, która mogłaby przyczynić się do ustalenia danych osoby zarejestrowanej przez kamery monitoringu.

Adam Niedzielski, minister zdrowiaNiedzielski o podpaleniu punktu szczepień w Zamościu: To akt terroru

"Dla osób, które rozpoznają zarejestrowanego na publikowanym monitoringu mężczyznę lub też posiadają istotną wiedzę na temat przestępstwa, uruchomiono specjalną całodobową linię telefoniczną. Informacje policjantom można przekazać, dzwoniąc na numer 575 688 507. Rozmówca może pozostać anonimowy" - przekazała st. aspirant Dorota Krukowska-Bubiło, oficerka prasowa KMP w Zamościu.

Funkcjonariusze przypomnieli też, że dla osoby, która przyczyni się do ustalenia sprawcy przestępstwa, minister zdrowia Adam Niedzielski przewidział nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych.

Adam NiedzielskiNiedzielski krótko o antyszczepionkowych "interwencjach" posłów PiS

Więcej o: