Pogoda na czwartek 5 sierpnia. Koniec z tropikalnymi upałami, nadchodzi pora deszczowa

Pogoda na czwartek 5 sierpnia. "O upałach na najbliższe dni możemy zapomnieć. Jak już możemy odczuć, do Polski napływa dość chłodne polarne morskie powietrze i tak będzie przez kolejne dni" - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Facebooku.

Czwartek 5 sierpnia będzie w większości kraju pochmurny i deszczowy. Najcieplej będzie na północy Polski, a mieszkańcy południowych województw powinni przygotować parasole.

Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Temperatura. Koniec z tropikalnymi upałami

Czwartek 5 sierpnia nie będzie należał do najbardziej upalnych dni tego lata. Najwyższa temperatura będzie na północy kraju, a najcieplejszym miejscem będzie Szczecin, gdzie synoptycy przewidują 24 stopnie. Nieco mniej, 23 stopnie, zobaczą mieszkańcy Gdańska, Poznania, Bydgoszczy i Olsztyna, a także Lublina. Na południowym wschodzie podobnie - w Lublinie 23 stopnie, a w Rzeszowie 22 stopnie. Najchłodniej będzie na południowym zachodzie kraju. W Krakowie termometry pokażą 19 stopni, a w Katowicach 18 stopni.

Pogoda na 5 sierpnia. TemperaturaPogoda na 5 sierpnia. Temperatura Fot. Gazeta.pl

Pożary w Europie i na świecie (zdjęcie ilustracyjneWakacje w Turcji, Grecji, Chorwacji? Ta mapa NASA pokazuje, gdzie są pożary

Będzie deszczowo. Miejscami również burze

"W środę, czwartek i w piątek na ogół będzie pochmurno i deszczowo, a to za sprawą wilgotnych i deszczowych frontów atmosferycznych, które z południowego zachodu Europy będą przemieszczały się przez Polskę. Opady deszczu w czwartek i w piątek miejscami mogą być bardzo silne. Jak to bywa o tej porze roku, oprócz opadów deszczu wystąpią również burze" - czytamy na facebookowej stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki wodnej.

Synoptycy przewidują opady deszczu na południu kraju, a także na północnym zachodzie - tam mogą miejscami wystąpić również burze. Parasolki powinni przygotować również mieszkańcy województwa mazowieckiego i podlaskiego. Z informacji IMGW wynika, że tego dnia padać nie będzie w województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i południowej części podlaskiego, a także na północy zachodniopomorskiego. Tam wyjdzie nawet słońce. Wiatrr będzie raczej słaby i umiarkowany, ale miejscami porywisty, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h, a na południowym wschodzie nawet do 80 km/h - informuje IMGW.

Więcej o: