Lidia Lasota nową naczelną Radia Łódź. Wcześniej tworzyła "Ziarno" i występowała w "Motelu Polska"

Była scenarzystka katolickiego programu dla dzieci "Ziarno" i była uczestniczka programu "Motel Polska" Lidia Lasota został redaktorką naczelną Radia Łódź - podał portal Wirtualnemedia.pl. Jak informuje Press.pl, związkowcy proponowali na to stanowisko Małgorzatę Warzechę, która jest związana z rozgłośnią od kilkudziesięciu lat.

Radio Łódź potwierdziło portalowi Wirtualnemedia.pl zatrudnienie Lidii Lasoty, odmówiło jednak szerszego komentarza. Dziennikarka rozpoczęła pracę w rozgłośni we wtorek. Na stanowisko redaktor naczelnej powołał Lasotę Arkadiusz Paluszkiewicz, od maja tego roku prezes Radia Łódź, który do tej pory pełnił też funkcję naczelnego.

Władze radia, powierzając Lidii Lasocie stanowisko, nie zdecydowały się spełnić postulatu związkowców. Jak informował Press.pl, proponowali oni kandydaturę Małgorzaty Warzechy, dyrektorki programu Radia Łódź, od kilkudziesięciu lat związanej z rozgłośnią.

Zobacz wideo Konfrontacja Tuska z dziennikarzem TVP na konferencji. "Najlepszym komentarzem śmiech"

Lidia Lasota redaktorką naczelną Radia Łódź

Lidia Lasota ukończyła filologię polską i dziennikarstwo na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a także marketing polityczny i medialny w Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu w Warszawie.

W przeszłości była wieloletnią scenarzystką katolickiego programu "Ziarno" emitowanego w Telewizji Polskiej. Do redakcji "Ziarna" trafiła w 1996 r. Przez dzieci uczestniczące w programie nazywana była "ciocią Lidką". Lasota jest też autorką książki "Fatima. 100 lat objawień maryjnych".

W ubiegłym roku media informowały o uczestnictwie dziennikarki w programie "Motel Polska" emitowanym w Telewizji Polskiej, podobnym do emitowanego od kilku lat w telewizji TTV "Gogglebox. Przed telewizorem".

Lasota komentowała materiały telewizyjne i wydarzenia w towarzystwie znajomych: byłego radnego PiS Mieczysława Woracha, a także radnej PiS Marii Witkowskiej. Onet.pl informował, że Lasota, Worach i Witkowska to znajomi Roberta Telusa, posła PiS z woj. łódzkiego.

- Redakcja zrobiła casting, ja się o tym dowiedziałem, puściłem informację do wielu znajomych, w wielu różnych miejscach, pojechali na casting, o resztę proszę pytać redakcję (...). Znam Lidię Lasotę, to moja znajoma - komentował w ubiegłym roku Telus z rozmowie z Onetem.

Więcej o: