Duda w końcu pogratulował żeglarkom, ale zapomniał o nazwisku zawodniczki po żonie

"W Pałacu znowu problemy z internetem" - pisała posłanka Agnieszka Pomaska. Powodem wpisu był brak gratulacji od Andrzeja Dudy dla żeglarek - Jolanty Ogar-Hill i Agnieszki Skrzypulec, które zdobyły srebrny medal na igrzyskach olimpijskich. "Jolanta jest lesbijką i jest po ślubie ze swoją partnerką. (...) Otwarcie krytykowała Andrzeja Dudę za słowa zrównujące ludzi z ideologią" - podkreśla Bart Staszewski. W końcu prezydent pogratulował żeglarkom, jednak w gratulacjach nie uwzględnił drugiego nazwiska Jolanty Ogar-Hill. Podobnie wcześniej zrobił premier Mateusz Morawiecki.

W środę rano polskiego czasu Jolanta Ogar-Hill i Agnieszka Skrzypulec sięgnęły po srebro igrzysk olimpijskich w żeglarskiej klasie 470. Zgodnie ze zwyczajem, zawodniczkom pogratulował m.in. minister kultury i sportu Piotr Gliński. "Gratulacje dla naszych żeglarek, srebrnych medalistek olimpijskich, które na ostatnich metrach pokonały Francuzki. Taki mały rewanż za siatkarzy" - napisał polityk.

"Świetna wiadomość płynąca z Tokio! Nasi żołnierze w składzie mar. Jolanta Ogar-Hill i mar. Agnieszka Skrzypulec wracają ze srebrnym medalem w wyścigu klasy 470" - taki wpis zamieścił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

"Dzisiaj zaczynamy od srebra. Świetny wyścig Jolanty Ogar i Agnieszki Skrzypulec w żeglarskiej klasie 470 i mamy kolejny medal dla Polski na Igrzyskach w Tokio! Dziękujemy i kibicujemy dalej" - podkreślił premier Mateusz Morawiecki, nie podając w internetowym wpisie drugiego nazwiska Jolanty Ogar-Hill, które ta ma po żonie.

Prezydent gratuluje żeglarkom

Wszyscy czekali na gratulacje od Andrzeja Dudy. Przypomnijmy, w środę Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann zajęły drugie miejsce w wioślarskim wyścigu czwórek podwójnych kobiet. Prezydent złożył im gratulacje następnego dnia wieczorem, co wywołało spekulacje o związku opóźnienia z orientacją seksualną jednej z zawodniczek. Duda zaprzeczył. "Trzymam kciuki za sukcesy WSZYSTKICH naszych Olimpijczyków i jestem duchem z Nimi zawsze, czy zdobywają medal czy nie. Szanuję KAŻDEGO, kto ciężko trenuje by godnie reprezentować Polskę" - napisał wówczas na Twitterze.

W następnych dniach Andrzej Duda gratulował polskim reprezentantom sukcesów. Użytkownicy mediów społecznościowych zastanawiali się więc, czy prezydent napisze coś również o srebrnych żeglarkach. Zwracali uwagę, że jedna ma żonę i otwarcie krytykowała Dudę za słowa zrównujące ludzi z ideologią. "W Pałacu znowu problemy z internetem" - napisała posłanka KO Agnieszka Pomaska.

"Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill ze srebrnym medalem na IO! Ciekawe jak dziś będzie z gratulacjami. Tu Jolanta Ogar-Hill z żoną" - podkreśla Martyna Jaszczołt, wydawczyni TVN24.

"Jolanta Ogar-Hill wraz z Agnieszką Skrzypulec zdobyły srebro w żeglarstwie!!! Jolanta jest lesbijką i jest po ślubie ze swoją partnerką. W Polsce jej ślub jest nieuznawany. Otwarcie krytykowała Andrzeja Dudę za słowa zrównujące ludzi z ideologia. Jolanta JESTEŚ WIELKA" - napisał z kolei aktywista Bart Staszewski.

W końcu prezydent pogratulował polskim zawodniczkom. "Znów świetne wieści z Tokio: Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zdobyły srebrny medal olimpijski w żeglarskiej klasie 470. Gratulacje i wielkie brawa. DZIĘKUJEMY!" - napisał. We wpisie podobnie jak premier Morawiecki nie zamieścił jednak drugiego nazwiska Jolanty Ogar-Hill, które ma po żonie.

Więcej o: