Loteria szczepionkowa. W środę pierwsze losowanie miesięczne! Co można wygrać?

Podczas pierwszego losowania miesięcznego w loterii szczepionkowej zostaną wyłonieni czterej zwycięzcy. Każdy z nich otrzyma jedną nagrodę - pieniężną lub rzeczową. Co można wygrać w środę 4 sierpnia?

Nagrody, które zostaną rozlosowane podczas pierwszego miesięcznego losowania w loterii szczepionkowej to dwa samochody Toyota Corolla oraz dwa razy po 100 tys. zł. W środowym losowaniu wezmą udział osoby, które zarejestrowały się w lipcu. 4 sierpnia odbędzie się także losowanie tygodniowe. W puli nagród jest 60 hulajnóg elektrycznych oraz pięć nagród pieniężnych, po 50 tys. zł każda. Szansę na ich wygranie mają osoby, które zarejestrowały swój udział w loterii między 26 lipca a 1 sierpnia.

Zobacz wideo Co zachęciłoby Polaków do zaszczepienia się przeciw COVID-19?

Loteria szczepionkowa. Jak sprawdzić wyniki losowania? 

Lista zwycięzców loterii szczepionkowej publikowana jest na stronie gov.pl. Wyniki loterii są anonimizowane - na liście podane są: imię i pierwsza litera nazwiska zwycięzcy oraz cztery pierwsze cyfry jego numeru telefonu. Ponadto osoby, które zostaną wylosowanie w loterii szczepionkowej, są informowane o zwycięstwie telefonicznie.

"Laureaci nagród I-VI stopnia informowani są o wygranej w ciągu dwóch dni roboczych od dnia następnego po losowaniu. Otrzymasz SMS wysłany z numeru oznaczonego jako 'Loteria' na numer telefonu wskazany podczas rejestracji w loterii. Organizator dopuszcza także możliwość informowania laureatów nagród I-VI stopnia po losowaniach poprzez połączenie na numer telefonu laureata wskazany podczas rejestracji. W takiej sytuacji brak połączenia z laureatem nie skutkuje utratą prawa do nagrody, a obowiązek informacyjny zostaje dopełniony przez Totalizator Sportowy na ogólnych zasadach tj. tych wskazanych powyżej" - czytamy na stronie internetowej rządu.

Loteria szczepionkowa. Jak do niej przystąpić? Kiedy kolejne losowania? 

W loterii szczepionkowej mogą wziąć udział osoby w pełni zaszczepione. Aby to zrobić, należy się zarejestrować. Można to zrobić na dwa sposoby:

 • zaloguj się na swoim IKP (Internetowe Konto Pacjenta) na stronie www.pacjent.gov.pl, wypełnij formularz przystąpienia do loterii, zaznacz wymagane zgody i oświadczenia, uzupełnij numer telefonu i wyślij formularz, klikając "Weź udział",
 • zadzwoń pod bezpłatny numer Narodowego Programu Szczepień 989. Podczas rozmowy z konsultantem wyraź chęć udziału w loterii, podaj imię, nazwisko oraz numeru PESEL, zaktualizuj numer telefonu oraz potwierdź wymagane zgody i oświadczenia.

Kolejne losowania nagród będą miały miejsce:

 • 4 sierpnia 2021 - losowanie tygodniowe i miesięczne (dla osób zapisanych w lipcu);
 • 11 sierpnia 2021 - losowanie tygodniowe;
 • 18 sierpnia 2021 - losowanie tygodniowe;
 • 25 sierpnia 2021 - losowanie tygodniowe;
 • 1 września 2021 - losowanie tygodniowe;
 • 8 września 2021 - losowanie tygodniowe i miesięczne (dla osób zapisanych w sierpniu);
 • 15 września 2021 - losowanie tygodniowe;
 • 22 września 2021 - losowanie tygodniowe;
 • 6 października 2021 - losowanie tygodniowe, miesięczne (dla osób zapisanych we wrześniu) i finałowe.
Więcej o: