Pogoda. IMGW ostrzega przed "falą deszczu". Opady co najmniej do końca tygodnia

Najbliższe dni będą raczej chłodne, a w dodatku pochmurne i deszczowe. Synoptycy zapowiadają, że ulewy będą nam towarzyszyć co najmniej do końca tygodnia, choć w sobotę warunki powinny się chwilowo poprawić.
Zobacz wideo Świat już odczuwa zmiany klimatu. Tymczasem Unia Europejska podejmuje kolejne działania

Przez najbliższe dni będzie nam dane odpocząć od upałów, jednak w Polsce zrobi się deszczowo. Opady będą nam towarzyszyć do końca tygodnia.

Pogoda w Polsce. Od środy zrobi się naprawdę deszczowo

W wyniku napływu chłodnego, polarno-morskiego powietrza, najbliższe dni w Polsce będą raczej chłodne. Dodatkowo nie obędzie się bez chmur i opadów deszczu. "W środę, czwartek i w piątek na ogół będzie pochmurno i deszczowo, a to za sprawą wilgotnych i deszczowych frontów atmosferycznych, które z południowego zachodu Europy będą przemieszczały się przez Polskę" - czytamy na profilu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Facebooku.

"Opady deszczu w czwartek i w piątek miejscami mogą być bardzo silne. Jak to bywa o tej porze roku, oprócz opadów deszczu wystąpią również burze" - ostrzegają synoptycy, dodając, że na przejaśnienia możemy liczyć dopiero w sobotę. Te będą jednak wyjątkowo krótkie - w niedzielę nastąpi nawrót pogorszenia warunków pogodowych.

Ostrzeżenia IMGW. Deszcze i burze we wschodniej połowie kraju

IMGW wydało na najbliższe dni szereg alertów pogodowych. Na środę 4 sierpnia synoptycy wydali ostrzeżenia przed burzami pierwszego stopnia dla województw: podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego, mazowieckiego i częściowo warmińsko-mazurskiego, przy czym w przypadku dwóch pierwszych burzom towarzyszyć będzie także grad. 

W czwartek teren objęty ostrzeżeniami nieco się zmieni. W dużej części województwa łódzkiego obowiązywać będą alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Dla województw: mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, a także częściowo małopolskiego i podlaskiego wydano alerty pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami, natomiast województwo podkarpackie musi liczyć się z alertem pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

W piątek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dotyczyć będą już całego województwa łódzkiego, natomiast województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie, lubelskie, świętokrzyskie, śląskie i mazowieckie obowiązywać będzie alert pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami.

Więcej o: