Wrocław. Policja szuka trzech osób. Pobity mężczyzna jest w stanie ciężkim [WIDEO]

Policja publikuje wizerunek podejrzanych osób, które mogą mieć związek z pobiciem, do którego doszło na terenie wrocławskiego Pasażu Niepolda. Poszkodowany znajduje się w szpitalu, a jego stan jest bardzo ciężki.

Policjanci zwracają się z prośbą o pomoc do mieszkańców, którzy posiadają jakiekolwiek informacje w sprawie, która miała miejsce 30 lipca na Pasażu Niepolda we Wrocławiu. Na stronie policji pojawiły się wizerunki trzech poszukiwanych. 

Zobacz wideo Wrocław. Policja publikuje wizerunki trzech osób, które mogą mieć związek z ciężkim pobiciem mężczyzny

Wrocław. Policja szuka sprawców pobicia. Publikuje wizerunek trzech mężczyzn

Funkcjonariusze, którzy zajmują się sprawą pobicia, opublikowali na stronie internetowej policji zdjęcia trzech mężczyzn oraz wideo z zapisu pobliskiego monitoringu.

"Policjanci zwracają się z prośbą do mieszkańców Wrocławia, którzy posiadają jakiekolwiek informacje w sprawie lub inne mogące przyczynić się do ustalenia osób mogących mieć z nią bezpośredni związek, o kontakt z najbliższą jednostką Policji lub telefonicznie pod numerem +48 601 701 056" - piszą w komunikacie.

Ukraińska policja: znaleziono ciało szefa Domu Białoruskiego w KijowieZnaleziono ciało szefa Domu Białoruskiego w Kijowie. Został powieszony

Wrocław. Ciężkie pobicie na Pasażu Niepolda

30 lipca po godzinie 5, na terenie wrocławskiego Pasażu Niepolda doszło do awantury pomiędzy mężczyznami. Jeden z nich, który brał udział w bójce, doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu i trafił do szpitala. Jego stan lekarze wciąż oceniają jako ciężki.

Jak podaje policja, funkcjonariusze "zajęli się sprawą od razu po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu i wykonali szereg różnych czynności procesowych oraz pozaprocesowych, w tym także zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu". Poinformowano jednak, że prowadzone pod nadzorem prokuratury działania nie zakończyły się sukcesem, gdyż nie ustalono tożsamości osób biorących udział w bójce. 

RPO Marcin Wiącek15-latek zakuty w kajdanki i wywieziony do izby dziecka. RPO interweniuje

Zgodnie z art. 158 § 1 kk, osoba, która bierze udział w bójce lub w pobiciu, narażając inną osobę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Najłagodniejszą karą, jaką może orzec sąd za pobicie, jest jeden miesiąc więzienia - podaje obronca24h.pl.

Więcej o: