Cessak składa zawiadomienie do prokuratury na Brauna. Chodzi o "wtargnięcie" do jego gabinetu

Grzegorz Cessak składa zawiadomienie do prokuratury na Grzegorza Brauna - dowiedziało się Radio ZET. Chodzi o przekroczenie uprawnień przez posła. Cessak twierdzi, że polityk wraz z grupą antyszczepionkowców "wtargnął" do jego gabinetu.
Zobacz wideo Niedzielski: Bierzemy pod uwagę regionalizację obostrzeń. Decydować będzie poziom wyszczepienia

W poniedziałek Grzegorz Cessak, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, poinformował, że do jego gabinetu "wtargnęła" grupa antyszczepionkowców. Wśród nich był poseł Konfederacji Grzegorz Braun, który twierdził, że przeprowadza kontrolę poselską.

Nie miałem takiej sytuacji do tej pory. Oczywiście kontrole poselskie się zdarzają, ale zawsze są one w pełnej kulturze, dyskusji, przede wszystkim w zrozumieniu tematu. Nikt ze mną wcześniej nie uzgadniał tej kontroli. Wtargnięto do mojego gabinetu na siłę. To źle, że takie sytuacje są podsycane przez parlamentarzystów, bo to jest kwestia dyskusji na temat tego, jak są przeprowadzane badania kliniczne

- powiedział Cessak. Dodał, że jego zdaniem takie sytuacje podgrzewają dalsze działania antyszczepionkowców.

Grzegorz CessakPrezes URPL o "wtargnięciu" Brauna do jego gabinetu. "Skupiono się na show"

Cessak składa zawiadomienie do prokuratury

Jak dowiedziało się Radio ZET, po poniedziałkowym zdarzeniu Grzegorz Cessak ma zamiar złożyć zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o przekroczenie uprawnień przez posła Konfederacji Grzegorza Brauna.

Polityk zarzuty odparł już w poniedziałek. "Mocny kandydat 'pokowidowej norymbergi'? Grzegorz Cessak, który najpierw zatwierdził eksperyment szczepionkowy na dzieciach i niemowlętach, a teraz kontrolę poselską nazywa 'wtargnięciem', bo jej z nim nie uzgodniono" - napisał na Twitterze poseł Konfederacji.

Więcej o: