Stracił stanowisko przez aferę z domem za 9,5 tys. zł. Teraz wrócił do pracy w Lasach Państwowych

Andrzej Konieczny kilka miesięcy temu stracił stanowisko dyrektora generalnego Lasów Państwowych. Stało się to po tym, jak media opisały, że kupił od LP dom z 95-procentową bonifikatą. Teraz Konieczny powrócił jako dyrektor regionalny w Poznaniu.

"2 sierpnia p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych Józef Kubica przedstawił nowego dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu dr. inż. Andrzeja Koniecznego" - poinformowano w komunikacie poznańskiej RDLP.  

Zobacz wideo Morawiecki pytany, czy Patrycja Kotecka powinna nadal pracować w Link4: Niektórzy pracują od dawna

Andrzej Konieczny wrócił do pracy w Lasach Państwowych

Konieczny był dyrektorem generalnym Lasów Państwowych do 9 kwietnia 2021 roku. Odwołanie Koniecznego nastąpiło kilka dni po opublikowaniu przez "Gazetę Wyborczą" tekstu o tym, jak były dyrektor generalny wykupił od Lasów Państwowych dom wart 188,4 tys. zł za ok. 9,5 tys. zł, czyli za pięć procent ceny początkowej. Skargę w tej sprawie do rządu i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wniósł były polityk PiS-u i były leśnik Grzegorz Zubowicz. Później sprawę opisał również portal onet.pl, który dowiedział się podczas rozmowy z Koniecznym, że zakupiony z 95-procentową bonifikatą dom był wielkim marzeniem jego syna. - Mój syn urodził się w tym domu i czuje z nim silny związek emocjonalny - powiedział onet.pl były dyrektor generalny Lasów Państwowych.

W oficjalnym komunikacie ministerstwo i środowiska nie poinformowało, jaka była przyczyna odwołania Koniecznego ze stanowiska. 

Ambasadorka USA na Białorusi: Dzięki Japonii i Polsce Cimanouska uniknęła upokorzenia Amerykanie chwalą Polskę za pomoc Cimanouskiej. "Reżim próbował ją upokorzyć"

Konieczny ukończył leśnictwo na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W 2004 roku otrzymał tytuł doktora nauk ekonomicznych. Jak czytamy w komunikacie RDLP w Poznaniu, ukończył także studia podyplomowe Master of Business Administration University of Illinois we współpracy z Politechniką Lubelską oraz studia podyplomowe Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

Od 19 listopada 2015 r. do 18 stycznia 2018 r. był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska

Konferencja w Naczelnej Izbie Lekarskiej "Czujemy się zlekceważeni". Podano datę strajku pracowników ochrony zdrowia

Więcej o: