Leśniewo. Tragiczny wypadek woźnicy. Spadł z wozu, konie przeciągnęły go kilkanaście metrów

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę w Leśniewie w województwie pomorskim. Woźnica wypadł z wozu i został przeciągnięty przez zwierzęta. Niestety 60-latek zmarł mimo pomocy medycznej.

Jak donosi portal nadmorski24.pl, w sobotę 31 lipca po południu doszło do wypadku z udziałem 60-latka. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Kościelnej w Leśniewie w powiecie puckim.

Zobacz wideo Patrolowali drogę w Sucuminie. Nagle nadjechał motocykl, radiowóz ruszył za nim w pościg

Straż pożarna: Prawdopodobnie przy spłoszeniu konia, woźnica spadł z wozu

Nie żyje mężczyzna, który wypadł z wozu, a następnie został przeciągnięty przez konie. Jak podaje straż, doszło do tego prawdopodobnie przy spłoszeniu konia. - Jak relacjonowali świadkowie, zwierzę przeciągnęło mężczyznę kilkanaście metrów po jezdni. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu terenu. Strażacy jechali pomóc karetce pogotowia - przekazał w rozmowie z lokalnym portalem mł. kpt. Krzysztof Minga z puckiej straży pożarnej.

Świadkiem zdarzenia był lekarz, który niezwłocznie udzielił pomocy 60-latkowi, jednak było już za późno. Na miejscu pojawiła się policja, ratownicy medyczni oraz straż pożarna.

Kierowca autobusu aresztowanyKatowcie. Jest opinia toksykologiczna kierowcy autobusu

Policja: Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do nieszczęśliwego wypadku 

Według informacji, które udało się zdobyć "Dziennikowi Bałtyckiemu" wynika, że na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Pucku oraz technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację. Wyjaśnieniem przebiegu i okoliczności zdarzenia zajmą się teraz śledczy z puckiej komendy.

Adam Niedzielski, minister zdrowiaNiedzielski o podpaleniu punktu szczepień w Zamościu: To akt terroru

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem wozu z zaprzęgiem konnym, w wyniku którego śmierć poniósł 60-letni mieszkaniec powiatu puckiego - wyjaśniła dziennikowi sierż. Monika Mularska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pucku.  

Więcej o: