Pogoda na dziś - wtorek 3 sierpnia. Czekają nas zachmurzenia w całym kraju. Gdzieniegdzie zagrzmi

Prognoza pogoda - wtorek 3 sierpnia. Dziś termometry w Polsce wskażą maksymalnie od 19 do 23 stopni. Synoptycy prognozują przelotny deszcz w kilku województwach. Zobacz, czy w twoim regionie przewidywane są burze.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej planuje wydać ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województwa lubuskiego. Zagrzmieć może także w innych częściach Polski. 

Zobacz wideo Godzina "W" w Warszawie

Pogoda na dziś - wtorek 3 sierpnia. Termometry wskażą maksymalnie 23 stopnie

We wtorek najchłodniej będzie na północy kraju. W Szczecinie, Gdańsku, Olsztynie i Zielonej Górze temperatura wyniesie 19 stopni. O stopień cieplej będzie w województwie kujawsko-pomorskim,  wielkopolskim i świętokrzyskim. Na Podlasiu, Lubelszczyźnie i na Śląsku będzie po 21 stopni. W Łodzi zapowiadane są 22 stopnie. Najcieplej będzie na Mazowszu, Dolnym Śląsku, Małopolsce i Podkarpaciu - termometry wskażą tam 23 stopnie. W nocy temperatura w Polsce wyniesie od 12 do 15 stopni.  

Pogoda na dziś - wtorek 3 sierpnia. Czekają nas zachmurzenia w całym kraju. Gdzieniegdzie zagrzmiPogoda na dziś - wtorek 3 sierpnia. Czekają nas zachmurzenia w całym kraju. Gdzieniegdzie zagrzmi fot. gazeta.pl

We wtorek będzie pochmurnie i deszczowo, a miejscami zagrzmi

Dziś czekają nas zachmurzenia w całym kraju - tylko miejscami słońce chwilami przebije się przez chmury. Najwięcej przejaśnień prognozowanych jest w województwie podlaskim, mazowieckim, lubelskim i podkarpackim.

Według prognoz synoptyków, we wtorek czekają nas także opady deszczu, które przewidywane są nad morzem, na Warmii i Mazurach oraz na południu Polski. Dodatkowo w województwie dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim mogą pojawić się burze. Wiatr będzie wiał z prędkością do 20 km/h. W województwach kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim i podlaskim są prognozowane porywy wiatru do 40 km/h. 

Pogoda na sierpień 2021Pogoda na sierpień. Na upały trzeba będzie poczekać

Więcej o: