39 błędów we wstępniaku do "Dziennika Zachodniego". Literówka nawet w nazwisku autora

39 błędów znalazło się we wstępniaku zastępcy redaktora naczelnego "Dziennika Zachodniego". Literówkę popełniono nawet w nazwisku autora.
Zobacz wideo Katowice. Areszt dla kierowcy autobusu, który przejechał 19-latkę

W piątkowym wydaniu "Dziennika Zachodniego" wydrukowany został wstępniak wicenaczelnego tytułu Jędrzeja Lipskiego. "Press" doliczył się w nim 39 błędów, w tym pierwszy znalazł się już w nazwisku autora. Tylko w pierwszym akapicie można zauważyć 11 błędów - są to literówki (np. "konuzmu" zamiast "komunizmu"), błędy interpunkcyjne, a także niewłaściwe użycie wielkich i małych liter (np. "JAstrzębscy"). "Środe wakacji. powoli nadchodzi sierpień. Tym razem nie o wakacjach, ani o pogodzie. Le o sierpniu, polskim sierpniu" - tak brzmi początek tekstu. Dalej Lipski napisał również o "ilości dat, rocznic, dni" zamiast "liczbie".

Lipski ma "czuwać nad gazetą w formie papierowej"

Przypomnijmy, w marcu bieżącego roku Orlen podpisał finalną umowę kupna grupy Polska Press. Stał się tym samym właścicielem wydawnictwa posiadającego w portfolio 20 tytułów prasowych oraz portale, z których korzysta łącznie ponad 17 mln użytkowników.

W połowie czerwca Jędrzej Lipski objął stanowisko zastępcy redaktora naczelnego "Dziennika Zachodniego". - Jako dziennikarz z bardzo dużym doświadczeniem kontynuuję misję mojego poprzednika. Czuwam nad gazetą w formie papierowej, nad wydaniami codziennymi i weekendowymi - mówił wówczas, jak cytuje "Press".

Zwróciliśmy się do redakcji "Dziennika Zachodniego" z prośbą o komentarz. Czekamy na odpowiedź.

Więcej o: