Gdynia: atak antyszczepionkowców na szczepibus. Policja skieruje 15 wniosków o ukaranie

Policja skieruje 15 wniosków do sądu wobec antyszczepionkowców, którzy w sobotę otoczyli w Gdyni szczepibus i krzyczeli: "Jesteście zabójcami" oraz "Jesteście dziećmi doktora Mengele".

Michał Sienkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku powiedział PAP w niedzielę, że policja skieruje do sądu 15 wniosków o ukaranie w związku z nielegalnym zgromadzeniem wobec antyszczepionkowców, którzy w sobotę protestowali przed szczepiobusem stojącym na gdyńskim bulwarze.

- O nielegalnym zgromadzeniu wiedzieliśmy dwa dni wcześniej. Funkcjonariusze cały czas zabezpieczali teren, gdzie stał szczepibus - dodał Sienkiewicz.

- Grupa kilkunastu osób zebrała się przy szczepibusie i krzyczała "Jesteście zabójcami" oraz "Jesteście dziećmi doktora Mengele". Szczepimy od dziewięciu miesięcy i pierwszy raz spotkaliśmy się z taką sytuacją" - powiedziała PAP rzeczniczka Szpitali Pomorskich Małgorzata Pisarewicz.

Dodała, że akcja antyszczepionkowców musiała być wcześniej przygotowana.

Zobacz wideo Rząd zapowiada kolejne programy zachęcające do szczepień

Szczepibus. Akcja szczepień w Gdyni

W lipcu gdyński szczepibus rozpoczął kursowanie po gdyńskich dzielnicach.

Mieszkańcy i turyści mogą wybrać, czy chcą się zaszczepić szczepionką Johnson & Johnson czy Pfizer. W szczepibusie nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja i umawianie wizyty. Wystarczy wybrać dogodny dla nas termin i lokalizację, a następnie udać się do punktu szczepień plenerowych.

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: