Pogoda na dziś - poniedziałek 2 sierpnia. Termometry wskażą do 22 stopni, zachmurzenia w całym kraju

Pogoda - poniedziałek 2 sierpnia. Synoptycy zapowiadają, że nowy tydzień rozpocznie się od umiarkowanej pogody - temperatura w większości Polski będzie się utrzymywać na poziomie powyżej 20 stopni Celsjusza. Opady deszczu będą doskwierać przede wszystkim mieszkańcom północno-wschodniej Polski.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnymi burzami. Alerty obowiązują do wczesnych godzin porannych w poniedziałek (02.08) na terenie całej wschodniej i centralnej Polski. W ciągu dnia front burzowy powinien skierować się na wschód, poza granice Polski.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Pogoda na dziś - poniedziałek 2 sierpnia. Najchłodniej na północy kraju

W poniedziałek można spodziewać się umiarkowanej pogody w niemal całym kraju. Najcieplej będzie w Poznaniu, Bydgoszczy i Krakowie, gdzie termometry pokażą 22 stopnie. Synoptycy prognozują, że w Katowicach, Warszawie, Lublinie i Łodzi temperatura wyniesie 21 stopni, a w Rzeszowie, Opolu i Zielonej Górze 20 stopni. Najchłodniej będzie w północnej części kraju - temperatura spadnie tam poniżej 20 stopni. Termometry w Szczecinie pokażą 19 stopni, a w Gdańsku - 18 stopni.

Pogoda na dziś - poniedziałek 2 sierpniaPogoda na dziś - poniedziałek 2 sierpnia Gazeta.pl

Katowice. 19-latka wpadła pod koła autobusu. Nie żyjeZarzuty dla kierowcy, który śmiertelnie potrącił 19-latkę. "Bał się ataku"

Pogoda na dziś - poniedziałek 2 sierpnia. Deszcz w woj. podlaskim i warmińsko-mazurskim

W poniedziałek w województwie podlaskim wystąpią zachmurzenia o dużej intensywności. Chmury pojawią się również w pozostałej część Polski, ale chwilami wyjrzy zza nich słońce. Synoptycy prognozują, że w województwie warmińsko-mazurskim oraz podlaskim wystąpią opady deszczu oraz porywisty wiatr. Lokalnie opady mogą pojawić się również w południowo-zachodniej części kraju.

Papież FranciszekPolscy z wizytą w Watykanie. Przekażą papieżowi specjalne raporty

Więcej o: