Prognoza pogody na tydzień [2-8 sierpnia]. Nie będzie upału, ale będą burze

Prognoza pogody na tydzień [19-25 lipca]. Pierwszy tydzień sierpnia rozpocznie się burzowo praktycznie w całym kraju. Przelotny deszcz naprzemiennie z silnymi burzami i intensywnymi opadami deszczu potowarzyszy nam aż do niedzieli.

Ostatni tydzień w Polsce minął pod znakiem wysokiej temperatury, szczególnie na wschodzie kraju. Przelotnie padał deszcz, ale nie zabrakło również burz. Czy w pierwszym tygodniu sierpnia czeka nas podobna pogoda

Zobacz wideo Świat już odczuwa zmiany klimatu. Tymczasem Unia Europejska podejmuje kolejne działania

Pogoda. Początek tygodnia z burzami 

W poniedziałek temperatura powietrza wyniesie ok. 17 stopni na północnym wschodzie i południu. Mieszkańcy wschodu i centralnej Polski zobaczą na termometrach od 18 do 20 stopni Celsjusza, nieco cieplej na zachodzie - tam temperatura osiągnie miejscami do 22 stopni. 

Z prognozy burz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w ciągu dnia słabe wyładowania z opadami deszczu mogą pojawić się na terenie całego kraju. 

Plaża w MielniePogoda. Jak długo utrzymają się tropikalne upały?

Wtorek zapowiada się spokojnie. Na północy temperatura powietrza od 18 do 20 stopni Celsjusza, na wschodzie 21-22 st. C, a na południu i zachodzie od 23 do 24 stopni. Lokalnie przewiduje się przelotne opady deszczu, możliwe również słabe burze na północy. 

W środę temperatura powietrza będzie optymalna. Najchłodniej na północy i południu - ok. 21 stopni Celsjusza, we wschodniej, centralnej i zachodniej części Polski od 23 do maksymalnie 26 stopni. Przypomną o sobie również burze, które po południu przejdą przez zachodnią, centralną i wschodnią część kraju. Miejscami wyładowania pojawią się również na północnym wschodzie. 

Pogoda. Niebezpieczna aura utrzyma się do końca tygodnia 

W czwartek także nie grozi nam upalna pogoda. Temperatura powietrza wyniesie 20 stopni Celsjusza na zachodzie, 21-23 st. C na południu i wschodzie oraz od 23 do 25 na północy i północnym wschodzie. Na zachodzie zagrzmi, burzowo będzie również w centrum, jednak tam prawdopodobnie wystąpią zjawiska atmosferyczne o słabszym natężeniu. Miejscami deszcz spadnie także na północy. 

Piątek zapowiada się nieco chłodniej na wschodzie i w centrum, gdzie na termometrach zobaczymy od 18 do 21 stopni Celsjusza. Cieplej w zachodniej i północnej Polsce - od 22 do 25 stopni Celsjusza. Zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem na wschodzie będzie burzowo. Wieczorem zagrzmi także w okolicach Szczecina. Na północy i w Wielkopolsce miejscami przelotne opady deszczu. 

Pożary w TurcjiTurcja. W pożarach ucierpiały tysiące zwierząt. Na niebie ptaki z płomieniami na skrzydłach

Czy w weekend czeka nas bardziej pogodna aura? Według prognoz temperatura powietrza będzie zbliżona do tej w ciągu poprzednich dni - od 20 stopni Celsjusza na wschodzie do 25-25 stopni na zachodzie. W północnej i zachodniej części kraju burze nieco ustąpią, ale wciąż może przelotnie popadać. Zagrzmi na wschodzie i południu. 

W niedzielę ochłodzi się natomiast na zachodzie, gdzie na termometrach pojawi się maksymalnie 19-21 stopni Celsjusza. Na wschodzie temperatura nie przekroczy 22 stopni, z kolei w środkowym pasie kraju wyniesie od 24 do 27 stopni Celsjusza. Burze wystąpią jedynie w na zachodzie. Szczególnej intensywności mogą one nabrać w godzinach wieczornych szczególnie w woj. dolnośląskim i lubuskim

Więcej o: