Małopolska ma najwięcej nowych zakażeń w kraju. W niedzielę będą szczepić przy kościołach

W niedzielę przy kolejnych małopolskich kościołach lub w ich sąsiedztwie staną mobilne punkty szczepień. Dyrektor biura prasowego archidiecezji krakowskiej ks. Łukasz Michalczewski zachęca, by skorzystać z tej możliwości. Małopolska jest liderem w liczbie nowych zakażeń.

Zgodnie z informacjami biura wojewody, w najbliższą niedzielę mobilne punkty szczepień znajdą się przy kościołach w Niedźwiedziu (powiat limanowski), Spytkowicach, Laskowej, Ropie, Radgoszczy. Szczepienia prowadzone będą też w ośrodkach kultury, na terenie szkół i świetlic w Piwnicznej-Zdroju, Łukowicy, Nawojowej, Ropie, Radgoszczy i Gromniku. Mobilne punkty z jednodawkowymi preparatami Johnson&Johnson mają czekać na mieszkańców od godz. 7.30 do 15.30.

Małopolska. Będą szczepić przy kościołach

Zobacz wideo Rząd zapowiada kolejne programy zachęcające do szczepień

Akcja szczepień prowadzona jest wspólnie z archidiecezją krakowską i diecezją tarnowską oraz małopolskimi samorządowcami.

- Zachęcam, by skorzystać z tej możliwości - zaapelował o udział w szczepieniach dyrektor biura prasowej archidiecezji krakowskiej ks. Łukasz Michalczewski.

ul. Mariacka w Katowicach ( zdjęcie ilustracyjne )Grzesiowski: Nikt nie ma zamiaru zapobiegać kolejnym tysiącom zgonów

Jak dodał, epidemia nie traci na sile. - Po raz kolejny z trwogą obserwujemy wzrastającą liczbę chorych, szczególnie za naszą zachodnią granicą. Stąd nasz apel o podjęcie refleksji, zwłaszcza przez osoby niezaszczepione, nad możliwością skorzystaniem z jedynego narzędzia w walce z COVID-19, jakim są szczepienia - powiedział ks. Michalczewski.

W sobotę w Małopolsce akcja szczepień trwa na Małym Rynku w Krakowie, w Świątnikach Górnych, Szycach, Bieczu, Gdowie, Łopusznej, Sromowcach Niżnych.

Pandemia koronawirusa w Polsce. Rośnie liczba hospitalizowanych

Od ubiegłego wtorku rośnie liczba osób hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem.

W ostatnich dniach w całym kraju odnotowywano ok. 150 przypadków zakażeń dziennie. Najwięcej zakażeń jest w Małopolsce - w piątek 23, w sobotę 22. Testy potwierdzają koronawirusa głównie w Krakowie.

Pandemia koronawirusa. Szpital Tymczasowy na terenie Centrum Targowo - Wystawienniczego. Lublin, 22 kwietnia 2021Kolejny rekord zgonów w Polsce. I najwyższa w UE nadmiarowa umieralność

Zgodnie z informacjami biura wojewody, w regionie jest 600 łóżek covidowych. - W momencie pojawienia się kolejnej fali zachorowań w trybie natychmiastowym baza ta zostanie poszerzona. Jestem w stałym kontakcie z dyrektorami szpitali. Jednak mimo bardzo dobrego zabezpieczenia kluczową sprawą pozostaje uzyskanie odporności populacyjnej. Dlatego nieustannie zachęcam do zaszczepienia się - zapowiedział wojewoda Łukasz Kmita.

autor: Beata Kołodziej

Koronawirus: więcej informacji na gov.pl

Więcej o: