Arcybiskup Henryk Hoser jest w poważnym stanie w szpitalu. Diecezja prosi o modlitwę

Arcybiskup senior dwa dni temu znów trafił do szpitala. Biskup warszawsko-praski prosi o modlitwę poprosił o modlitwę w jego intencji.
Zobacz wideo Skąd wzięło się Boże Ciało? Naukowcy zabierają głos

Abp Henryk Hoser w czwartek 29 lipca kolejny raz w tym roku trafił do szpitala. Jak przekazał Romuald Kamiński, biskup warszawsko-praski, abp senior jest w poważnym stanie. Zaapelował do wiernych o modlitwę w intencji jego wyzdrowienia. 

Arcybiskup senior Henryk Hoser w szpitalu

"Proszę serdecznie wszystkich diecezjan o otoczenie Chorego modlitwą indywidualną; powierzam duszpasterzom pamięć o tej intencji w modlitwie wspólnotowej - wspomnienie w modlitwie powszechnej podczas Eucharystii, podczas adoracji czy różańca. Niech towarzyszy Księdzu Arcybiskupowi nasza jedność z nim wyrażona w ofiarowanej w jego intencji modlitwie brewiarzowej. Prośmy także o potrzebne łaski dla tych wszystkich, którzy opiekują się Jego Ekscelencją podczas hospitalizacji" - napisał biskup Romuald Kamiński w specjalnym apelu, zamieszczonym na stronie internetowej diecezji warszawsko-praskiej.

Zaginął prof. Roman Dziergwa UAM: Prof. Roman Dziergwa odnalazł się cały i zdrowy

Abp Hoser trafił do szpitala trzeci raz w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Na początku kwietnia został tam skierowany w związku z zakażeniem koronawirusem i w szpitalu spędził Święta Wielkanocne. Miesiąc później musiał być znów hospitalizowany z powodu powikłań po COVID-19. 

Arcybiskup senior Heryk Hoser ma 78 lat. Był ordynariuszem diecezji warszawsko-praskiej od 2008 do 2017 roku. Gdy osiągnął wiek emerytalny, papież Franciszek mianował go wizytatorem apostolskim w Medjugorie. 

Akcja ratunkowa i poszukiwawcza w Rozewiu Rozewie. Ojciec i syn weszli do morza. Obaj utonęli. Matka czekała na plaży

Więcej o: