Czołówka na A1 pod Piotrkowem Trybunalskim. Czworo rannych, w tym dzieci. Duże utrudnienia w ruchu

Do groźnego wypadku doszło o 7 rano pod Piotrkowem Trybunalskim (woj. łódzkie) w okolicach miejscowości Laski i Jeżów. Na pasie w kierunku Katowic zderzyły się dwa samochody osobowe, cztery osoby są ranne. W wyniku wypadku droga była przez kilka godzin całkowicie zablokowana, około godz. 11 ruch został przywrócony.

"UWAGA ! Wypadek na 360 kilometrze  A1 okolice miejscowości Jeżów w powiecie piotrkowskim" - poinformowała w piątek (30 lipca) rano łódzka policja na Facebooku.

Zobacz wideo Dwa potrącenia na przejściu na tym samym skrzyżowaniu w dwa dni. Rowerzysta doznał urazu głowy

Czołówka na A1. Są ranni po zderzeniu dwóch osobówek

W piątek rano na autostradzie A1, na pasie w kierunku Katowic, zderzyły się dwa auta osobowe. Jak poinformowała policja, kierowca renault, jadący od strony Piotrkowa Trybunalskiego, nagle zjechał na przeciwległy pas, czym doprowadził do czołowego zderzenia z jadącą z naprzeciwka toyotą.

Według informacji, które uzyskało Radio Łódź, w wyniku czołowego zderzenia dwóch pojazdów cztery osoby zostały ranne, w tym dwoje dzieci, w wieku 4 i 9 lat.

Dziwnówek. Łańcuch życiaDziwnówek. Utworzyli łańcuch życia. Okazało się, że to fałszywy alarm

Wypadek na A1 pod PiotrkowemTrybunalskim. Droga była całkowicie zablokowana

W wyniku czołowego zdarzenia na autostradzie A1 pod Piotrkowem Trybunalskim ruch na drodze został całkowicie wstrzymany. Policjanci, aby ułatwić innym kierowcom przemieszczanie się, zorganizowali objazd w kierunku na Katowice: na węźle Piotrków Trybunalski Południe zjazd na DK74 przez Bełchatów. A w kierunku na Gdańsk: w Kamieńsku na DK91 w kierunku na Piotrków Trybunalski. Ruch na drodze, na której doszło do wypadku, został przywrócony około godziny 11.

Kobieta przy laptopie (zdjęcie ilustracyjne)Małopolskie. Mężczyzna oszukany przez "amerykańską żołnierkę" stracił majątek

Jak wynika z policyjnych statystyk, w 2020 roku zgłoszono 23 540 wypadków drogowych mających miejsce na drogach publicznych, w strefach zamieszkania lub strefach ruchu. W ich wyniku 2 491 osób poniosło śmierć, a 26 463 osób zostało rannych (w tym ciężko 8 805 osób). Z kolei w 2020 roku do jednostek policji zgłoszono 382 046 kolizji drogowych. 

Więcej o: