Andrzej Duda w końcu pogratulował wioślarkom. "Szanuję KAŻDEGO, kto ciężko trenuje"

"Trzymam kciuki za sukcesy WSZYSTKICH naszych Olimpijczyków i jestem duchem z Nimi zawsze, czy zdobywają medal czy nie" - napisał Andrzej Duda i w końcu pogratulował polskim wioślarkom zbobycia medalu podczas igrzysk olimpijskich. "Gratuluję i dziękuję! Brawo!" - dodał.
Zobacz wideo Konfrontacja Tuska z dziennikarzem TVP na konferencji. "Najlepszym komentarzem śmiech"

W środę wczesnym rankiem polskiego czasu Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann zajęły drugie miejsce w wioślarskim wyścigu czwórki podwójnej kobiet. Jest to pierwszy medal dla Polski zdobyty podczas trwających igrzysk olimpijskich w Tokio. Tradycyjnie już politycy za pośrednictwem mediów społecznościowych złożyli Polkom gratulacje. Zrobili to m.in. Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki, jednak wszyscy czekali na reakcję Andrzeja Dudy.

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann zajęły drugie miejsce w wioślarskim wyścigu czwórki podwójnej kobiet Pierwszy medal w Tokio. Prezydent wciąż nie pogratulował sukcesu wioślarkom

Duda składa gratulacje po prawie 40 godzinach

Dopiero w czwartek wieczorem gratulacje polskim wioślarkom złożył Andrzej Duda. Jak informowaliśmy na Gazeta.pl, pojawiły się już spekulacje, że brak reakcji Dudy na medal Polek związany jest z wypowiedzią Katarzyny Zillmann, która nigdy nie kryła się z tym, że jest lesbijką. Wcześniej brała udział w akcji "Sport przeciwko homofobii", a po zdobyciu drugiego miejsca na igrzyskach na antenie TVP pozdrowiła swoją partnerkę.

"Trzymam kciuki za sukcesy WSZYSTKICH naszych Olimpijczyków i jestem duchem z Nimi zawsze, czy zdobywają medal czy nie. Szanuję KAŻDEGO, kto ciężko trenuje by godnie reprezentować Polskę. Z wielką radością przyjąłem srebrny medal naszych Wioślarek. Gratuluję i dziękuję! Brawo!" - napisał prezydent na Twitterze.

Użytkownicy portalu społecznościowego zwracają uwagę, że Polki musiały długo czekać na gratulacje od prezydenta. "Dopiero o medalu się pan dowiedział?" - pytają w komentarzach.

Więcej o: