Kraków. Jacek Majchrowski po raz pierwszy objął patronatem Marsz Równości

"Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy wszystkie zwolenniczki i wszystkich zwolenników równego statusu społecznego i prawnego osób LGBTQ!" - czytamy na facebookowej stronie stowarzyszenia Queerowy Maj, organizującego krakowski Marsz Równości, który uzyskał w tym roku szczególny patronat.

Marsz Równości wyruszy w Krakowie już siedemnasty raz. Tym raz będzie to wydarzenie wyjątkowe - po raz pierwszy objął je patronatem prezydent miasta, Jacek Majchrowski.

Zobacz wideo Uzgodnienie płci w Polsce. Bodnar: Politycy mają wyrzut sumienia

Marsz Równości w Krakowie w końcu z patronatem prezydenta miasta

Po raz pierwszy Prezydent Jacek Majchrowski objął Marsz Równości w Krakowie swoim honorowym patronatem!  Pan Prezydent ma nadzieję, że nasze wydarzenie 'przebiegnie w pogodnej atmosferze i będzie doskonałą formą promowania postaw otwartych na różnorodność'. Tak właśnie będzie

- napisano w czwartek na facebookowej stowarzyszenia Queerowy Maj, organizatora Marszu.

Tę informację potwierdziła również pełnomocniczka prezydenta ds. polityki równościowej, Nina Gabryś, w poście w mediach społecznościowych. "Marsz równości w Krakowie odbywa się od wielu lat, jest to przestrzeń wspólna, bezpieczna, przestrzeń radosna, gdzie każdy może być sobą, bo miłość nikogo nie wyklucza. Pracujemy intensywnie, by Kraków stawał się miastem równości, inicjujemy projekty, wspieramy ngosy, tworzymy narzędzia wsparcia, bo #dyskryminacjimowimynie" - dodała.

Marsz Równości w Krakowie rozpocznie się 14 sierpnia

Prezydent Krakowa po raz pierwszy objął patronatem Marsz Równości, ale władze innych miast zdecydowały się na to już wcześniej. Przypomnijmy, że w poprzednich latach takiego patronatu udzielili prezydenci Olsztyna, Bydgoszczy, Łodzi, Warszawy, Gdańska czy Poznania - przypomina "Gazeta Wyborcza".

Krakowski Marsz Równości przejdzie ulicami miasta 14 sierpnia. Rozpocznie się o godzinie 15:00 spod gmachu Muzeum Narodowego. "Marsz Równości jest coroczną manifestacją, podczas której geje, lesbijki, osoby biseksualne, transpłciowe, ich rodziny, przyjaciele i przyjaciółki przechodzą ulicami Krakowa, by wyrazić swój sprzeciw wobec dyskryminacji i wykluczeniu przede wszystkim ze względu na nienormatywną seksualność i płciowość, ale także ze względu na pochodzenie etniczne, wiek, niepełnosprawności, wyznanie lub bezwyznaniowość czy status materialny" - czytamy na facebookowej stronie stowarzyszenia Queerowy Maj. 

Więcej o: