Kołbaskowo. Pociąg zderzył się z ciężarówką. Osiem osób zostało rannych - ewakuowano 34 pasażerów

Pociąg jadący ze Szczecina do Berlina zderzył się w Kołbaskowie (woj. zachodniopomorskie) z ciężarówką. W wyniku zdarzenia rannych zostało osiem osób - doszło do wykolejenia się dwóch wagonów.

Do wypadku doszło w czwartek, 29 lipca o godzinie 6.34 w województwie zachodniopomorskim. Z pociągu ewakuowano 33 osoby oraz maszynistę. - Samochód ciężarowy na przejeździe kolejowym w Kołbaskowie wjechał pod pociąg - poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP kpt. Tomasz Kubiak.

Zobacz wideo Radziwiłłów: Wypadek na przejeździe kolejowo-drogowym

Pociąg zderzył się z samochodem ciężarowym, osiem osób zostało rannych 

O godzinie 8.00 Piotr Tuzimek, oficer prasowy KP PSP w Policach poinformował, że na "miejscu trwają prace zabezpieczające". Dodał, że "usunięcie wykolejonych wagonów pociągu relacji Szczecin-Berlin wymaga uzgodnień ze stroną niemiecką". Wcześniej oficer prasowy przekazał, że lekkie obrażenia doznało osiem osób, które zostały przebadane na miejscu zdarzenia. Z wagonów ewakuowano 34 pasażerów.

Obecnie trwa akcja pięciu zastępów straży pożarnej z Polic, Szczecina oraz z OSP Kołbaskowo. Dodatkowo na miejscu wypadku pojawiła się policja, pogotowie ratunkowe oraz Straż Ochrony Kolei.

Prof. Andrzej Horban, doradca premiera ds. COVID-19 Prof. Horban o obowiązkowych szczepieniach dla pracowników medycznych

Ciężarówka na przejdzie kolejowym wjechała pod pociąg  

Według wstępnych ustaleń służb samochód ciężarowy na przejedzie kolejowym w Kołbaskowie wjechał pod pociąg relacji Szczecin - Berlin. "Kierowca samochodu sam opuścił pojazd na tę chwilę bez osób poszkodowanych" - poinformowała na Twitterze Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. Na razie nie wiadomo, dlaczego kierujący ciężarówką wjechał na przejazd, mimo nadjeżdżającego pociągu. Przyczyny i okoliczności zdarzenia badać będzie prokuratura - podała  Informacyjna Agencja Radiowa. 

Wypadek na S11. Są utrudnienia Wielkopolska. Śmiertelny wypadek na S11. Droga nieprzejezdna

Lokalne media informują, że w związku ze zdarzeniem przejazd kolejowy Kołbaskowo - Smolęcin jest zablokowany. Samochody są kierowane na objazd przez Warzymice i Karwowo. Do wieczora składy nie będą kursować na trasie, na której doszło do wypadku - zamiast nich będą jeździć autobusy zastępcze.

Więcej o: