Wrocław. Włamali się do mieszkania. Ukradli telewizor, drapaki i kota

Wrocławscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież wartościowych przedmiotów oraz kotki, należących do jednej z mieszkanek miasta. Sprawcom grozi do pięciu lat więzienia. Skradzione zwierzę bezpiecznie wróciło do swojej właścicielki.

"Każdy posiadacz psa czy kota doskonale wie, jak boli strata ukochanego przyjaciela i jakie temu towarzyszą emocje" - napisała w policyjnym komunikacie sierżant Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Rzeczniczka przekazała, że niedawno podobnie przykre doświadczenie spotkało 28-letnią mieszkankę stolicy Dolnego Śląska. Z mieszkania kobiety skradziono nie tylko kilka elementów wyposażenia - w tym duży telewizor czy drapaki przeznaczone dla jej kotki - ale i samego zwierzaka.

Zobacz wideo Nie tylko ludzie potrzebują pomocy! W tym roku policjanci i strażnicy miejscy ratowali również zwierzęta

Kotka wróciła do domu cała i zdrowa. "W oczach właścicielki pojawiły się łzy szczęścia"

Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu przy ul. Grunwaldzkiej, którzy ustalili, że za kradzieżą mogą stać 38- i 34-latek. Skradziony telewizor policjanci znaleźli w jednym z miejscowych lombardów. Wkrótce potem ustalili też, gdzie znajdują się pozostałe wartościowe akcesoria oraz kotka. Kiedy policjanci odzyskali zwierzę, natychmiast pojechali z nim pod adres poszkodowanej kobiety.

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (zdjęcie ilustracyjne)Autostrada A1. Wypadek autokaru wiozącego dzieci. 10 poszkodowanych

Sierżant Rodecka we wzruszających słowach opisała moment, gdy pupilka wróciła do swojej właścicielki. "Wrocławianka straciła już wszelkie nadzieje, że jej kotka odnajdzie się cała i zdrowa. Kiedy policjanci zapukali do drzwi, smutek natychmiast minął, a w oczach pojawiły się łzy szczęścia na widok całej i zdrowej kociej przyjaciółki, za którą tak mocno tęskniła".

Rawa Mazowiecka. Dziewczynka spacerowała z psem po ulicy. Policja zabrała ją do domuRawa Mazowiecka. Trzylatka boso spacerowała po ulicy z psem

Obu mężczyznom przedstawiono zarzut kradzieży mienia, za co grozi do pięciu pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Piwnica - zdjęcie ilustracyjneMężczyzna, sprzątając piwnicę, odkrył walizkę ze zwłokami noworodka

Więcej o: