Wpadka przy punkcie szczepień. Rosyjska flaga zamiast polskiej na logo KPRM

"PiS już oficjalnie zmienia barwy państwowe na rosyjskie?" - zapytano na profilu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w mediach społecznościowych, odnosząc się do zdjęcia z punktu szczepień w Opolu. Widać na nim logo Kancelarii Premiera, na którym między białym i czerwonym paskiem znajduje się kolejny - w kolorze granatowym.

Przy jednym z punktów szczepień przeciw COVID-19 w Opolu znajduje się baner. Na nim umieszczono logotypy Narodowego Programu Szczepień, Ministerstwa Zdrowia oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W tym ostatnim grafika różni się jednak od oryginału zawierającego biało-czerwoną flagę. Znalazła się tam flaga biało-niebiesko-czerwona, co odpowiada barwom na fladze Rosji. Zwrócili na to uwagę m.in. ekonomista Rafał Mundry oraz Konfederacja.

Oryginalne logo widać na poniższym zdjęciu:

Logo Kancelarii Prezesa Rady MinistrówLogo Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Wyborcza.pl

"PiS już oficjalnie zmienia barwy państwowe na rosyjskie?" - pyta Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na Twitterze.

Co ciekawe, nieco wyżej, przy napisie "Narodowy Program Szczepień" kolory flagi są prawidłowe. Warto też podkreślić, że zdjęcia są prawdziwe. Można je znaleźć również na rządowej stronie, w zakładce Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, we wpisie z 19 kwietnia zatytułowanym "Uruchomiliśmy pierwszy w regionie Punkt Szczepień Powszechnych! Na Toropolu chętnych nie brakuje".

Opole. Rosyjska flaga zamiast polskiej przy punkcie szczepieńOpole. Rosyjska flaga zamiast polskiej przy punkcie szczepień fot. gov.pl

O komentarz poprosiliśmy Kancelarię Premiera. "Punkt szczepień w Opolu dokonał zmiany logotypu KPRM bez naszej wiedzy. Zmiana jest niezgodna z księgą znaków. Wadliwy baner wedle naszej wiedzy został już usunięty" - odpowiedziało Centrum Informacyjne Rządu. Więcej można przeczytać w poniższym tekście:

Opole. Rosyjska flaga zamiast polskiej przy punkcie szczepieńRosyjska flaga na logo KPRM. "Punkt szczepień dokonał zmiany bez naszej wiedzy"

Więcej o: