NFZ chce przeprowadzić kampanię dot. żywienia w szpitalach. "Nie dawajcie podłego żarcia"

Narodowy Fundusz Zdrowia planuje przeprowadzenie kampanii edukacyjno-informacyjnej na temat żywienia szpitalnego - dowiedziały się wirtualnemedia.pl. Obecnie zajmuje się zbieraniem ofert od agencji i sondowaniem rynku. "Tak sobie myślę, że ten kraj byłby przepiękny, gdyby te wszystkie przewalone na głupoty pieniądze przeznaczyć na coś ważnego", "Np. na jedzenie w szpitalach" - komentują internauci.

Narodowy Fundusz Zdrowia planuje przeprowadzenie ośmiomiesięcznej kampanii edukacyjno-informacyjnej na temat żywienia szpitalnego. 

Zobacz wideo Niedzielski: Bierzemy pod uwagę regionalizację obostrzeń. Decydować będzie poziom wyszczepienia

NFZ zrobi kampanię o jedzeniu w szpitalach. Co się w niej znajdzie?

Celem kampanii ma być "zwrócenie uwagi na mechanizm planowania posiłków, dostosowanych do jednostek chorobowych, z którymi zmagają się pacjenci szpitali". 

Jak czytamy w opisie zamówienia, głównymi produktami realizacji projektu mają być m.in. kwestionariusze oceny jakości posiłków w szpitalach, na podstawie których zostanie stworzony raport na temat jakości jedzenia w polskich placówkach. Planowane jest również stworzenie strony internetowej z bazą posiłków dopasowaną do pacjentów, materiały edukacyjno-informacyjne na temat tego, jak ważne dla zdrowia jest prawidłowe żywienie czy cykliczne webinaru, na których omówione np. konsekwencje źle zbilansowanej diety. 

Adam NiedzielskiNiedzielski o kontrolach w szpitalach, dziennikarz zripostował. "Kromka chleba z masłem to nie catering"

To jednak nie koniec. W zamówieniu znalazł się również punkt dotyczący plebiscytu na wyłonienie najlepszych szpitali, które dbają o prawidłowe wyżywienie szpitalne. Kampania ma potrwać osiem miesięcy. Agencje mają czas na przesyłanie swoich ofert do 30 lipca 2021 roku. 

Internauci o pomyśle nowej kampanii NFZ

Wielu internautów jest negatywnie nastawionych do nowej kampanii Narodowego Funduszu Zdrowia. Część z nich zwraca uwagę na to, że pieniądze poświęcone na kampanię, warto byłoby zainwestować w lepszą jakość jedzenia w placówkach. 

Posiłek w szpitaluNIK: jedzenie w szpitalach szkodliwe dla zdrowia

"Ej, to jest reakcja na określony problem - że piszą źle o żarciu w szpitalach, a my nie chcemy, żeby tak pisali. Miejmy nadzieję, że zwycięska agencja powie wprost - nie dawajcie podłego żarcia" - pisała jedna z internautek w mediach społecznościowych. 

"Jak to mówią w szpitalach, kiedy im się powie, że w więzieniu jedzą lepiej: - Przyszedł pan tu się leczyć, a nie stołować. (Historia prawdziwa)" - pisał inny internauta. "Przyjdzie taki chory i jeszcze jeść by chciał" - odpowiedział mu inny użytkownik. 

"Tak sobie myślę, że ten kraj byłby przepiękny, gdyby te wszystkie przewalone na głupoty pieniądze przeznaczyć na coś ważnego" - skomentowała inna z internautek. "Np. na jedzenie w szpitalach" - odpowiedziała jej kolejna. 

Więcej o: