Poszukiwania Jacka Jaworka. Policja o hipotezach. "Miał broń, popełnił to, co popełnił"

Poszukiwania Jacka Jaworka trwają. Policja bierze pod uwagę różne scenariusze, również taki, że mężczyzna nie żyje. - Musimy brać tę hipotezę pod uwagę. Miał broń, popełnił to, co popełnił - mówi Radiu Zet asp. szt. Adam Jachimczak ze śląskiej policji.

- Śląska policja nadal intensywnie poszukuje podejrzanego o zabójstwo trzech osób Jacka Jaworka, zakończyła jednak działania w terenie - przekazała w poniedziałek rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara. 

Zobacz wideo Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Poszukiwania Jacka Jaworka. "Sprawdzamy trop, który prowadzi za granicę"

Funkcjonariusze badają różne wątki w sprawie Jaworka. Jedną z nich jest to, że podejrzany o zabicie trojga krewnych mężczyzna popełnił samobójstwo. - Musimy brać tę hipotezę pod uwagę. Miał broń, popełnił to, co popełnił. Z naszego doświadczenia wiemy, że różnie takie osoby myślą w takich sytuacjach - mówi w Radiu Zet asp. szt. Adam Jachimczak z biura prasowego śląskiej policji. Brana jest również pod uwagę hipoteza, że mężczyzna uciekł za granicę, np. do Niemiec, gdzie pracował. - Śledzimy internet i weryfikujemy zgłoszenia od osób, które do nas dzwonią. Sprawdzamy także trop, który prowadzi za granicę - mówi asp. szt. Jachimczak. 

Policja zatrzymała sprawców pobicia na plaży w ŁebieŁeba. Pobili na plaży 56-letniego mężczyznę, bo wszedł na "ich teren"

Po zbrodni w Borowcach pobliskie tereny przeczesywało ponad 200 policjantów. Wykorzystywano psy tropiące, drony czy kamery termowizyjne. Podinspektor Nowara informowała, że choć te działania już zakończono, policjanci nadal są na miejscu. Patrole w okolicy mają zapewnić poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. 

Zbrodnia w Borowcach

Od soboty 10 lipca trwają poszukiwania Jacka Jaworka. Mężczyzna podejrzewany jest o to, że w leżących kilkadziesiąt kilometrów od Częstochowy Borowcach zamordował swojego brata, szwagierkę oraz ich 17-letniego syna. Z domu, w którym doszło do tragedii, udało się uciec tylko 13-latkowi, który schował się przed mężczyzną, a potem uciekł przez okno. Wyznaczono 20 tys. zł nagrody za informacje, które pomogą w zatrzymaniu Jaworka. 

W ubiegłym tygodniu na stronie internetowej Interpolu - działającej w 194 krajach międzynarodowej organizacji policji - w związku z poszukiwaniami Jacka Jaworka opublikowano czerwoną notę. Jak informuje Interpol, czerwone noty są wystawiane "w przypadku uciekinierów poszukiwanych w celu wniesienia oskarżenia lub odbycia kary".

Szczepionka przeciw COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne)Łączenie szczepionek AstryZeneki i Pfizera daje aż 6-krotnie lepsze efekty

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego. Możesz też skorzystać z jednego z telefonów zaufania.

Szukasz pomocy? Zadzwoń!Szukasz pomocy? Zadzwoń! fot. Całodobowe Centrum Wsparcia

Więcej o: