Łeba. Pobili na plaży 56-letniego mężczyznę, bo wszedł na "ich teren". "Okładali pałkami"

Policja z Łeby zatrzymała dwóch młodych mężczyzn, którzy dotkliwie pobili na plaży 56-letniego sprzedawcę żywności. Powodem ich agresji miał być fakt, że mężczyzna wszedł na "ich teren".

Do zdarzenia doszło w czwartek. Policjanci interweniowali na plaży w Łebie w związku z informacją o bójce. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni w wieku 19 i 20 lat "w wulgarny sposób" kazali opuścić 56-letniemu mężczyźnie "opuścić ich teren". 56-latek na plaży sprzedawał żywność.

Zobacz wideo Pijany (i poszukiwany) kierowca uciekał przed policją. Pościg zakończył się zderzeniem

Łeba. Pobili 56-latka na plaży. "Okładali po całym ciele pałkami"

Jak dowiadujemy się z policyjnego komunikatu, jeden z napastników sypnął sprzedawcy piaskiem w oczy, później obaj zaczęli go kopać i "okładać po całym ciele pałkami". "Mężczyźni zostali odciągnięci od 56-latka przez zaalarmowanych przez plażowiczów ratowników wodnych" - informuje Komenda Powiatowa Policji w Lęborku. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zabezpieczyli pałki. 19- i 20-latek zostali zatrzymani. Pokrzywdzony trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

"Śledczy zabezpieczyli nagranie monitoringu, obrazujące przebieg zdarzenia i zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia" - informuje policja. Prokuratura nałożyła na obu mężczyzn zakaz opuszczania kraju. Grozi im 8 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: