Częstochowa. Wybuchła butla z gazem przewożona autem. Nie żyją dwie osoby

Na parkingu przy jednym z marketów w Częstochowie wybuchła butla z gazem, która znajdowała się w samochodzie dostawczym. Nie żyją dwie osoby, jedna została ranna.
Zobacz wideo Używali środków wybuchowych, by okradać bankomaty. Czterech mężczyzn przywłaszczyło w ten sposób nawet 1,5 mln złotych

Do eksplozji doszło na ul. Wrocławskiej w Częstochowie - poinformowała Państwowa Straż Pożarna. Wybuchła butla z acetylenem. Na miejsce zdarzenia przyjechało dziewięć wozów strażackich.

Częstochowa. Wybuch butli z gazem

RMF FM podaje, że strażacy wyznaczyli specjalną strefę bezpieczeństwa w obrębie około 200 metrów i schładzają pozostałe butle, które były w aucie. - Postępowanie wykazało, że w pojeździe prawdopodobnie jeszcze znajdują się butle z gazami technicznymi. Na razie nie da się podejść bezpiecznie do tego pojazdu. Dopiero po schłodzeniu tych butli będziemy mogli tam dojść - przekazał na antenie TVN24 młodszy brygadier Kamil Dzwonnik, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Po śmiertelnym wypadku pod Radomskiem trzymiesięczny areszt dla 36-latki

Nie żyją dwie osoby, ewakuowano około 40

Jeden ze świadków zdarzenia w rozmowie z TVN24 powiedział, że "w pierwszym momencie był duży wybuch i błysk ognia, a potem już się paliło tylko auto". - Część samochodu wpadła na moją szybę przednią. Szyba jest w drobny mak rozbita - dodał.

Ze sklepu i domów, które znajdują się w pobliżu, według informacji przekazanych przez straż pożarną, ewakuowano około 40 osób. Zginęły dwie osoby, trzecia została ranna.

Radiowóz policji w Zakopanem"Sezon wakacyjny pod Tatrami w pełni". Policja interweniowała ponad 20 razy

Więcej o: