Pogoda. Synoptycy prognozują zmianę. Koniec lipca upalny, początek sierpnia chłodny

Synoptycy przewidują zmianę pogody na przełomie lipca i sierpnia. Pod koniec lipca możemy spodziewać się upałów i towarzyszących im burz, szczególnie na południu kraju. Początek sierpnia natomiast przyniesie znaczne ochłodzenie, przez zimne powietrze znad Atlantyku.

Na przełomie lipca i sierpnia synoptycy zapowiadają niestabilne warunki pogodowe. Będziemy pomiędzy niżem znad Morza Północnego a wyżem znad Rosji, natomiast z kierunków południowych docierać ma do nas gorąca i wilgotna masa zwrotnikowa - pisze portal fanipogody.pl.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Pogoda. Upalna końcówka lipca. Temperatura w okolicy 30 stopni Celsjusza

Ostatnie dni lipca będą upalne - na termometrach zobaczymy temperaturę na poziomie 30 stopni Celsjusza. Zawdzięczamy ją upalnemu powietrzu z Afryki, które nadchodzi nad Polskę - pisze TVN24.

Indie. Osuwisko w Himachal Pradesh Indie. Głazy spadające ze wzgórza uderzyły w samochód. Nie żyje 9 turystów

Według prognozy pogody IMGW upałom w czwartek i piątek (29 i 30 lipca) będą towarzyszyć opady deszczu i burze, szczególnie intensywne mają być w południowej części Polski. Wraz z burzami nadejdzie porywisty wiatr - w czasie burz do 70 km/h - wynika z informacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Niespokojnie będzie również 31 lipca. Na terenie całego kraju możliwe będą wyładowania atmosferyczne, ponownie głównie na południu kraju.

Pogoda. Początek sierpnia przyniesie ochłodzenie

Po upalnej, choć burzowej końcówce lipca, z początkiem sierpnia nadejdzie trochę ochłody - nad Polskę ma napłynąć chłodniejsze powietrze z zachodu. Temperatury będą miejscami znacznie niższe niż 30 stopni, do których przyzwyczaiły nas ostatnie tygodnie. W pierwszym tygodniu sierpnia na termometrach zobaczymy od 18 do 25 stopni Celsjusza.

Na zdjęciu: widzowie zawodów wrestlingowych w Edirne w Turcji Turcja: Ponad 14 tys. nowych zakażeń w pełni sezonu. Na lotniskach tłumy

Najchłodniej będzie w tym czasie nad morzem oraz na zachodzie Polski - pisze portal fanipogody.pl. Do 10 sierpnia upały raczej nie wrócą - donosi TVN24.

Więcej o: