Pogoda na dziś - poniedziałek 26 lipca. Burze w całej Polsce. IMGW wydało też ostrzeżenia ws. upału

Jaka pogoda czeka nas w poniedziałek 26 lipca w Polsce? Według prognoz synoptyków, będzie ciepło, a miejscami prognozowane są nawet upały. W całym kraju spodziewane są natomiast burze.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami drugiego stopnia. Pomarańczowy alert wydano dla kilku województw w południowo-wschodniej Polsce. 

Zobacz wideo Świat już odczuwa zmiany klimatu. Tymczasem Unia Europejska podejmuje kolejne działania

Prognoza pogody na poniedziałek. W kilku województwach wydano ostrzeżenie drugiego stopnia 

W poniedziałek w całym kraju będzie ciepło. Najgoręcej będzie w Szczecinie, Białymstoku, Zielonej Górze i Rzeszowie, gdzie termometry wskażą 28 stopni w cieniu. O stopień chłodniej będzie na Warmii i Mazurach, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Lubelszczyźnie. W województwie pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim i śląskim temperatura wyniesie 26 stopni. 

Pogoda na dziś - poniedziałek 26 lipca. Będzie ciepło i burzowo. IMGW wydał ostrzeżenia dla kilku województwPogoda na dziś - poniedziałek 26 lipca. Będzie ciepło i burzowo. IMGW wydał ostrzeżenia dla kilku województw fot. gazeta.pl

IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami dla kilku województw. Pomarańczowy alert obowiązuje w województwie:

  • mazowieckim;
  • lubelskim;
  • podkarpackim (z wyłączeniem południowej części);
  • świętokrzyskim (wschodnia część);
  • małopolskim (wschodnia część).

Opady. W poniedziałek czekają nas wyładowania atmosferyczne i opady deszczu

W poniedziałek będzie pochmurno (w stopniu umiarkowanym i dużym) i tylko chwilami słońce przebije się przez chmury. Synoptycy przewidują również burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu i porywisty wiatr.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla województwa dolnośląskiego, opolskiego, małopolskiego, podkarpackiego, łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. W województwach śląskim, świętokrzyskim, lubelskim i mazowieckim obowiązują alerty drugiego stopnia przed burzami z gradem. W trakcie nawałnic może spaść od 20 do 35 mm deszczu. Wiatr może wiać w porywach do 70 kilometrów na godzinę.

Straż pożarna - zdjęcie ilustracyjnePodczas imprezy zawalił się dach dyskoteki. Uczestnicy nic nie słyszeli

Więcej o: