Tatry. Tragiczne znalezisko w górach. Ratownicy TOPR odnaleźli ciało mężczyzny

W niedzielę rano w rejonie Przełęczy Nowickiego w Tatrach ratownicy TOPR odnaleźli zwłoki turysty. Do wypadku doszło najprawdopodobniej w sobotę. Nie wiadomo jednak, kim jest tragicznie zmarły mężczyzna, ponieważ w górach nie prowadzono żadnych poszukiwań.

W niedzielę rano ratownicy TOPR, lecąc do innego wypadku, postanowili sprawdzić doniesienia turystów o odnalezionym plecaku. Okazało się, że w pobliżu plecaka znajdowały się zwłoki mężczyzny.

Zobacz wideo "Burza w górach nie jest niczym nadzwyczajnym". Przewodnik tatrzański komentuje ostatnie wydarzenia

Zwłoki mężczyzny w Tatrach. Ratownicy postanowili sprawdzić doniesienia turystów i odnaleźli ciało

W czasie wędrówki przez Orlą Perć grupa turystów zauważyła plecak w rejonie Przełęczy Nowickiego i postanowiła natychmiast zawiadomić odpowiednie służby. Ratownicy TOPR, lecąc śmigłowcem do innego zdarzenia, sprawdzili wskazany przez zgłaszających rejon Tatr. Niestety, dokonali strasznego odkrycia, gdyż okazało się, że w pobliżu plecaka znajduje się ciało.

Tatry. Upił się na szlaku, zrobił awanturę ratownikomTatry. TOPR pomógł pijanemu turyście. Mężczyzna zareagował agresją

Jak podaje Wirtualna Polska, do zdarzenia miało dojść w sobotę 24 lipca. Policja i prokuratura, które zajęły się sprawą, przeprowadziły sekcję zwłok oraz ustaliły już tożsamość mężczyzny. Zmarły to około 50-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Przyczyny wypadku są badane.

Tatry. Tatrzański Park Narodowy będzie remontował najbardziej oblegane szlaki

W Tatrach rozpoczęto remonty szlaków. Tatrzański Park Narodowy informuje, że żółty szlak na odcinku Przełęcz Krzyżne - Dolina Pięciu Stawów Polskich został zamknięty 22 lipca i pozostanie niedostępny dla turystów do odwołania. Do odwołania zamknięta będzie także Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościeliskiej. Turyści powinni także pamiętać, że do 30 listopada wszystkie szlaki na terenie TPN są zamknięte od zmierzchu do świtu.

Tatrzański Park Narodowy na plan naprawczy zamierza wydać 13 mln zł. Obejmie on m.in. naprawę powierzchni i wymianę łańcuchów.

TatryBędą zamknięte trasy na Rysy i Orlą Perć. Rremont obleganych szlaków

Więcej o: