Zachodniopomorskie. Dachował samochód z trójką dzieci. Na miejsce skierowano śmigłowce LPR

Cztery osoby, w tym trójka dzieci, zostały ranne w wypadku na drodze wojewódzkiej 152 w województwie zachodniopomorskim. Przyczyny dachowania samochodu nie są jak na razie znane.
Zobacz wideo To nagranie z wypadku pokazuje, dlaczego powinniśmy wozić dziecko w foteliku

Około godziny 9:00 na drodze wojewódzkiej 152 w gminie Resko, pomiędzy miejscowościami Prusim i Starogard (w województwie zachodniopomorskim) doszło do poważnego wypadku. Samochód, którym podróżowała matka wraz z trójką dzieci, wypadł z drogi i dachował. W akcji ratowniczej brało udział Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało do szpitala dwójkę dzieci. Stan poszkodowanych nieletnich jest ciężki.

Strzały w Woli Cyrusowej pod Łodzią. Zakrwawionych rodziców znalazł syn. (zdjęcie ilustracyjne) Budzyń. W wypadku na DK 11 ranna została ośmioosobowa rodzina

Zachodniopomorskie. Poważny wypadek na DW152. Auto dachowało

Jak podaje portal lobez24.pl, w wyniku wypadku poszkodowane zostały wszystkie cztery osoby podróżujące samochodem - 27-letnia kobieta z ogólnymi potłuczeniami i otarciami ciała, 7-latek z urazami klatki piersiowej i ręki, 11-latek z otwartą raną głowy oraz 5-latek z urazami głowy. Dwoje dzieci (5 i 11 lat) z zostało przetransportowanych do szpitala śmigłowcami LPR. Pozostałe dwie osoby przewieziono natomiast do placówki karetką pogotowia. 

 

Jak przekazała stacji TVN24 Szczecin komisarz Magdalena Rymszewicz z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie, do wypadku doszło na łuku drogi. Na razie nie są znane przyczyny, z powodu których kierująca straciła panowanie nad pojazdem. Portal resko24.pl podaje, że na miejscu pracowały trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego, dwa śmigłowce LPR, zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej Resko oraz policja.

Na czas akcji droga została zamknięta i obowiązywał objazd przez Gardzin i Sosnówko. Około godziny 12:00 trasa została udrożniona. Trwa badanie okoliczności wypadku. 

Śmigłowiec LPR (zdjęcie ilustracyjne) 10 osób rannych w zderzeniu busa i osobówki. Kierująca miała 4 promile

Więcej o: