Pogoda na tydzień 26 lipca - 1 sierpnia. Powrót burz i upałów. IMGW wydało pierwsze ostrzeżenia

Do Polski wracają upały, które przyciągną za sobą także gwałtowne zjawiska pogodowe. Temperatura w całym kraju codziennie będzie przekraczać 25 stopni, a w niektórych miastach należy spodziewać się upałów powyżej 30 stopni.
Zobacz wideo Nowy znak na polskich drogach. Co oznacza duża czarna dłoń?

Pogoda na tydzień 26 lipca - 1 sierpnia będzie się dość mocno różnić od tej z ostatnich dni. W całym kraju ponownie zrobi się bardzo ciepło i niestety nad Polskę znów zawitają burze z gradem.

Prognoza pogody na wtorekIMGW ostrzega: powrócą gwałtowne burze z gradem

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. IMGW wydaje ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował szereg alertów pierwszego i drugiego stopnia przed upałami, a także burzami z gradem. Na poniedziałek synoptycy przygotowali zestaw alertów dla całego kraju - województwa mazowieckiego i lubelskiego, a także częściowo dla województw: podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego, gdzie obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami. W całym kraju należy spodziewać się także burz z gradem (choć tu, zależnie od regionu, wydane alerty są pierwszego lub drugiego stopnia).  

27 lipca ostrzeżenia dotyczące upałów ograniczą się natomiast do województwa lubelskiego oraz częściowo podkarpackiego. We wtorek i w środę także możemy spodziewać się gwałtownych zjawisk atmosferycznych na terenie prawie całego kraju. 

Pogoda na sierpień 2021.Pogoda na sierpień w Polsce. Upał i tropikalne noce. Będą też burze

Pogoda na czwartek i piątek. Kolejne ciepłe dni i więcej zachmurzeń

Synoptycy IMGW nie wydali jak na razie alertów na dalsze dni, warto więc samodzielnie sprawdzać komunikaty. W czwartek temperatura na termometrach będzie oscylować między 25 a 28 stopniami. Dzień zapowiada się raczej pogodnie, choć mogą zdarzyć się przelotne zachmurzenia.

Piątek będzie cieplejszy i prawdopodobnie mniej spokojny - burze i deszcze na terenie całego kraju okazują się być wysoce prawdopodobne.

Pogoda na weekend. Możliwe gwałtowne burze

Równie niespokojnie zapowiada się weekend 31 lipca - 1 sierpnia. Wyładowania atmosferyczne będą możliwe na terenie całego kraju - niespokojnie zapowiada się zwłaszcza niedziela. Silne burze będą możliwe zwłaszcza po południu i wieczorem w południowej części Polski. Do tego towarzyszyć będą nam opady deszczu i zachmurzenie. 

Więcej o: