Tarnobrzeg. 81-latek biegał z maczetą po placu zabaw. Bo dzieci były za głośno

Policjanci otrzymali zgłoszenie o starszym mężczyźnie, który miał w ręku niebezpieczne narzędzie i kręcił się z nim w okolicy placu zabaw w Tarnobrzegu. Okazało się, że miał ze sobą maczetę, którą chciał "uciszyć dzieci".

Funkcjonariusze ustalili, że agresywny mężczyzna ma 81 lat i mieszka na osiedlu Serbinów, a w czasie zdarzenia był trzeźwy. Policja poinformowała o całym zajściu w czwartek.

Zobacz wideo Delegacje prokuratorów do odległych miast. "Jest pandemia i trudna sytuacja kadrowa"

Tarnobrzeg. Senior przyszedł na plac zabaw z maczetą. Groził dzieciom i jednej z matek

W poniedziałek 19 lipca około godziny 18, 81-letni mieszkaniec Tarnobrzegu pojawił się na jednym z placów zabaw z maczetą. Narzędzie posłużyło mu do tego, aby grozić dzieciom i jednej z obecnych tam matek. Według świadków, którzy widzieli całe zajście, mężczyzna groził chłopcom grającym w piłkę - nie podobało mu się, że są głośno i zakłócają spokój.

Na zdjęciu opublikowanym przez funkcjonariuszy policji widać maczetę, którą posługiwał się senior, chcący uciszyć dzieci bawiące się na placu zabaw. 

81-latek był agresywny i trzymał w rękach niebezpieczne narzędzie, dlatego dzieci natychmiast przerwały zabawę i wystraszone uciekły z placu zabaw. Policję powiadomiła jedna z matek, która obserwowała awanturę. Wtedy mężczyzna zaczął krzyczeć również do niej, machając przy tym maczetą. 

Policja zabezpieczyła maczetę. Mężczyźnie postawiono dwa zarzuty

Ostatecznie nikomu nic się nie stało. 81-latek po tym zdarzeniu schował maczetę do zaparkowanego auta. Niedługo później został aresztowany. Funkcjonariusze policji zabezpieczyli przedmiot i zabrali mężczyznę do policyjnej izby zatrzymań - informuje podkarpacka policja.

Prokurator Rejonowy w Tarnobrzegu zdecydował o zastosowaniu dozoru policyjnego, a także zakazu zbliżania się do placu zabaw i boiska przy ul. Matejki w Tarnobrzegu, gdzie doszło do zdarzenia, oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi, 

Więcej o: