Kraków. Nieznany sprawca ostrzelał szyby kilku bloków mieszkalnych. Jest agresywny. Szuka go policja

W nocy z wtorku na środę przy ul. Lipskiej w Krakowie nieznany mężczyzna strzelał w szyby drzwi wejściowych na klatki kilku bloków oraz w szyby lokalnego sklepu. Policji nie udało się jeszcze go zatrzymać. Zdjęcia z miejsca zdarzenia udostępnił w sieci jeden z internautów.

W środę na Facebooku pewien internauta udostępnił zdjęcia i powiadomił o ostrzelanych szybach w drzwiach do klatek kilku bloków przy osiedlu na ul. Lipskiej w Krakowie. Mężczyzna usiłował złapać sprawcę zdarzenia, ale ten zdołał mu uciec. 

Zobacz wideo Burza uszkodziła przejazd kolejowy, policjanci zauważyli nadjeżdżający pociąg

Kraków. Mężczyzna ostrzelał drzwi wejściowe do klatek i sklepu 

"Uwaga!!! Po osiedlu przy ul. Lipskiej grasuje mężczyzna strzelający z repliki broni krótkiej ASG !!! Uszkodził szyby w drzwiach wejściowych do klatek bloków między innymi o nr 53, 59, 61. Szyby w Żabce w bloku 53 również zostały ostrzelane!! Policja powiadomiona!!" - pisał internauta w środę na Facebooku. Według relacji lokalnych mediów do zdarzenia miało dojść w nocy z wtorku na środę (20/21 lipca). 

Według opisu zamieszczonego w sieci sprawca był cały ubrany na czarno, miał przy sobie maseczkę oraz czarną reklamówkę.

Internauta, który widział strzelca, zaapelował również do wszystkich osób, które były świadkami zdarzenia bądź posiadają jakiekolwiek informacje na temat nieznanego agresora, by zgłosiły się na policję. 

Wypadek w Regułach. 60-latek potrącony na przejściu (zdjęcie ilustracyjne)60-letni mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych. Nie żyje

"Niestety jak dzwoniłem na policję, facet mi uciekł i nie zdążyłem go zatrzymać! Jest agresywny!!! Facet używa też gazu wobec ludzi, kiedy zwracają mu uwagę i chcą go powstrzymać" - ostrzegał internauta. Funkcjonariusze policji potwierdzili, że sprawa została zgłoszona. 

- Po zgłoszeniu sprawy dokonaliśmy oględzin. Obecnie zarządca budynków szacuje straty. Agresywny mężczyzna jest poszukiwany. Przesłuchiwani są świadkowie - przekazał portalowi krakow.naszemiasto.pl Piotr Szpiech, rzecznik policji miejskiej w Krakowie

- Zarządca obiektu po oszacowaniu strat ma złożyć w komisariacie formalne zawiadomienie o przestępstwie. Sprawa jest w toku, ustalamy sprawcę - informował w rozmowie z Onetem mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 

Wypadek na obwodnicy OpolaOpole. Schylając się po telefon, doprowadziła do śmiertelnego wypadku

Więcej o: