Zbigniew Marcinkowski nie żyje. Szef PO w Kielcach miał 67 lat. "Rozerwałeś nam serca, Zbyszku"

Nie żyje Zbigniew Marcinkowski, który w ostatnim czasie pełnił obowiązki szefa Platformy Obywatelskiej w Kielcach. Polityk miał 67 lat.

O śmierci Zbigniewa Marcinkowskiego poinformowała Marzena Okła-Drewnowicz. "Cudownie dobry człowiek. Podpora drużyny. I na gorsze, i na lepsze czasy. Spokój, wartości, zasady. Nasz przyjaciel. Zbyszek Marcinkowski, patriota Platformy Obywatelskiej, członek Rady Krajowej. Nie wierzę, że to pożegnanie. Rozerwałeś nam serca Zbyszku" - napisała posłanka z PO.

Interwencja straży podczas nawałnicyBilans gwałtownych burz. Porwały samochód z kierowcą [WIDEO]

"Był człowiekiem bardzo energicznym"

Zbigniew Marcinkowski w 2005 roku został kieleckim radnym. Przez lata pracował w Miejskim Zarządzie Budynków. Obowiązki szefa PO w Kielcach miał pełnić do wyborów, które mają odbyć się jesienią.

- Trudno nam wszystkim uwierzyć. Wydawało mi się, że znam Zbyszka całe życie. Bardzo przyzwoity człowiek, z zasadami, współzałożyciel Platformy Obywatelskiej w województwie świętokrzyskim. Człowiek, bez którego PO w Kielcach będzie inna - powiedział w rozmowie z lokalną "Gazetą Wyborczą" Artur Gierada, szef PO w Świętokrzyskiem. Jak dodał, Marcinkowski szykował się do przejścia na emeryturę. - Choć daleko mu było do emeryta, był człowiekiem bardzo energicznym - stwierdził.

Naukowcy: szczepionka Pfizera nie zwiększa ryzyka zawałuNaukowcy: szczepionka Pfizera nie zwiększa ryzyka zawału

Więcej o: