Pogoda na dziś - wtorek 20 lipca. Odpoczniemy od upału. Na niebie pojawi się więcej chmur

Wydaje się, że w końcu będziemy mogli liczyć na nieco wytchnienia - nie tylko od upałów, ale także od przetaczających się nad naszym krajem nawałnic. Wtorek zapowiada się dość spokojnie, choć możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu.
Zobacz wideo "Fuj", "To smutne". Pokazaliśmy efekt sprzątania plaży

Po intensywnych upałach do Polski przyszło ochłodzenie. We wtorek 20 lipca wartości na termometrach będą oscylowały między 20 a 24 stopniami. Synoptycy nie przygotowali żadnych ostrzeżeń.

Temperatura. Najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców województwa lubuskiego

Temperatura we wtorek będzie dość wyrównana. Na termometrach nie zobaczymy więcej niż 24 stopni w cieniu. Najcieplej będzie na wschodzie kraju - w Lublinie i Białymstoku. Nieco niższe wartości, oscylujące wokół 23 stopni, prognozowane są w Gdańsku, Olsztynie, Warszawie, Bydgoszczy i Łodzi. Najzimniej będzie natomiast na zachodzie - w Zielonej Górze zaledwie 20 stopni. Podobnie, bo 21 stopni, wskażą termometry w Szczecinie, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. W Rzeszowie, Kielcach i Poznaniu temperatura wyniesie natomiast 22 stopnie. 

Pogoda na wtorek 20 lipcaPogoda na wtorek 20 lipca Fot. Agencja Wyborcza.pl

Prognoza pogody na 20 lipca

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że we wtorek na przeważającym obszarze kraju, warunki biometeorologiczne będą miały korzystny wpływ na organizm człowieka. Warunki niekorzystne będą natomiast zaznaczać się jedynie przejściowo na południowym wschodzie kraju. "Środowisko termiczne w Polsce nie zmieni się istotnie względem poprzedniej doby, nad obszar kraju z północnego zachodu napływać będzie świeże, nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie" - czytamy. 

We wtorek w całym kraju mogą wystąpić zachmurzenia oraz przejściowe opady deszczu, jednak IMGW nie wystosowało na ten dzień żadnych alertów pogodowych. Mimo to w województwie małopolskim i śląskim mogą pojawić się lokalne burze. 

Zakopianka zalana Nawałnice nad Polską. Na zakopiance było pół metra wody

Więcej o: