17-latka śmiertelnie potrącona przez pędzący motocykl, druga została ranna. Kierowca nie trafi do aresztu

Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej nie zgodził się na areszt dla 17-letniego Konrada K., podejrzanego o spowodowanie tragicznego wypadku w gminie Wąsewo. W piątek kierujący motocyklem uderzył w dwie 17-latki. Jedna z nich zginęła na miejscu, druga trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 22. w miejscowości Trynosy - Osiedle. 17-latek kierował motocyklem, odwoził swoją rówieśniczkę z imprezy.

"Kierujący motocyklem prawdopodobnie na łuku drogi z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn zjechał i uderzył w dwie 17-letnie dziewczyny - mieszkanki powiatu ostrowskiego" - informowała w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Jedna z nastolatek zginęła na miejscu, druga z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Jak informuje prokuratura, nastolatek prowadził cudzy motocykl, nie miał jednocześnie uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdów. Z ustaleń śledczych wynika, że Konrad K. najprawdopodobniej przekroczył dozwoloną prędkość i stracił panowanie nad motocyklem.

Zobacz wideo Śląskie. Osobówka zderzyła się czołowo z autobusem

Wypadek w gminie Wąsewo. Nie żyje 17-latka

17-letnia pasażerka miała ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Konrad K. odmówił policjantom poddania się badaniu alkomatem, wobec czego została od niego pobrana krew. Wyniki nie są jeszcze znane.

Konrad K. usłyszał zarzuty umyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz spowodowania obrażeń ciała.

W niedzielę Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej nie uwzględnił wniosku Prokuratury Rejonowej o tymczasowy areszt dla 17-latka. Prokuratura w najbliższych dniach, najprawdopodobniej we wtorek lub środę, zaskarży decyzję sądu.

Informację o decyzji sądu podało jako pierwsze Radio ZET.

Więcej o: