Pogoda na dziś - poniedziałek 19 lipca. Koniec niszczycielskich burz, ale wciąż deszczowo

W poniedziałek 19 lipca temperatura będzie się wahać od 21 do 25 stopni. Miejscami wciąż będzie padać deszcz, powoli jednak zacznie wychodzić słońce - rano i wieczorem synoptycy przewidują przejaśnienia.

Wygląda na to, że nowy tydzień przyniesie powolną stabilizację warunków atmosferycznych i nieco mniej deszczową pogodę. Jeszcze niedawno IMGW publikowało ostrzeżenia trzeciego stopnia przed burzami z gradem, a synoptycy ostrzegali przed trąbami powietrznymi. Poniedziałek, dla odmiany, zapowiada się spokojniej.

Podtopienia przy Zakopiance w GłogoczowieZalane domy i drogi w Głogoczowie. Nagranie z drona pokazuje skalę zniszczeń

Pogoda na poniedziałek. Wciąż będzie deszczowo, ale tylko miejscami

Z informacji przekazywanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że okres niszczycielskich burz, trąb powietrznych i ulew z kilkucentymetrowym gradem mamy za sobą, choć wciąż miejscami będzie deszczowo. Synoptycy przewidują lokalnie przelotne opady deszczu, głównie na południowym wschodzie kraju - wysokość opadów nie powinna przekroczyć 20 mm. W województwie podkarpackim mogą lokalnie wystąpić burze. Po południu słabe wyładowania atmosferyczne są możliwe również w rejonie Zatoki Gdańskiej. Zachmurzenie tego dnia będzie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego - pisze IMGW. Rano i wieczorem natomiast miejscami prognozowane są rozpogodzenia.

Pogoda na poniedziałek 19 lipca. Na termometrach maksymalnie 25 stopni

Temperatura w poniedziałek 19 lipcaTemperatura w poniedziałek 19 lipca Fot. gazeta.pl

Więcej o: