Gwałtowna burza nad Krakowem. Trudności z dojazdem na lotnisko. Ulice zmieniły się w strumienie

W czwartek rano nad Krakowem przeszła kolejna gwałtowna burza. W mieście są problemy z działaniem sygnalizacji świetlnej i tworzą się gigantyczne korki. Zalane są ulice i torowiska tramwajowe.

W Krakowie koło godziny 9 kolejna nawałnica spowodowała duże utrudnienia w komunikacji. Niektóre z ulic zamieniły się w strumienie. Synoptycy ostrzegają, że burze mogą powodować podtopienia w całej Małopolsce.

Trudności mogą spotkać także podróżnych, którzy chcą dojechać na lotnisko w Balicach. ''Zaplanujcie więcej czasu na dojazd, jeśli wybieracie się na lotnisko. Na ten moment loty odbywają się zgodnie z rozkładem, ale mogą wystąpić utrudnienia i korki na drogach dojazdowych" - czytamy na Twitterze portu.

Zarząd Dróg poinformował, że sygnalizacja świetlna nie działa w kilkunastu miejscach w Krakowie. Powód to prawdopodobnie uderzenie pioruna. Na drogach tworzą się ogromne korki.

MPK informuje, że w Czyżynach, w rejonie al. Jana Pawła II potrącona została kobieta. Tramwaje kierowane były na objazdy. 

Burze nad Polską. Ostrzeżenia IMGW

Do godziny 6:00 strażacy odnotowali 798 interwencji w województwie mazowieckim. Na terenie kraju Państwowa Straż Pożarna interweniowała ponad 5 tys. razy. Na czwartek IMGW wydało ostrzeżenie najwyższego stopnia przed burzami z gradem dla woj. łódzkiego i mazowieckiego.

Ostrzeżenie drugiego stopnia wydano z kolei dla województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego. Na zachodzie obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia (dla woj. dolnośląskiego i opolskiego). Do wieczora w centralnej i wschodniej części kraju obowiązują też ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem.

Zobacz wideo Sceny jak z filmu akcji. Pościg za mężczyzną, który lustrował posesje w Wieliczce
Więcej o: