Tragedia w Borowcach. Rodzina Jacka Jaworka dwa dni przed zbrodnią skarżyła się na niego policji

Już szósty dzień policja poszukuje podejrzewanego o potrójne zabójstwo Jacka Jaworka. W sprawie dokonanej przez niego zbrodni prokuratura ujawniła nowe szczegóły. Okazuje się, że rodzina podejrzanego dwa dni przed morderstwem złożyła na policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, ponieważ Jaworek kierował do nich groźby karalne.

Jacek Jaworek, podejrzany o zabójstwo brata, jego żony i ich syna, jest poszukiwany listem gończym przez policję.

Zobacz wideo Policja poszukuje Jacka Jaworka podejrzanego o potrójne zabójstwo

Nowe szczegóły w sprawie zbrodni w Borowcach. Rodzina Jacka Jaworka dwa dni przed tragedią złożyła zawiadomienie na policji

W aktach prowadzonego śledztwa w sprawie zabójstwa popełnionego przez Jacka Jaworka znalazło się zawiadomienie, które jego nieżyjący brat i bratowa złożyli na policji w środę 7 lipca - podaje RMF 24 powołując się na słowa prokuratora Krzysztofa Budzika z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Było to zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pana Jacka Jaworka na ich szkodę, a miało polegać na kierowaniu wobec nich gróźb karalnych - powiedział prok. Budzik. Chodziło o groźby werbalne. To zawiadomienie jest dość zwięzłe w treści. Nie było mowy o żadnej broni

- cytuje słowa Krzysztofa Budzika RMF 24.

Prokurator poinformował również, że służby bliżej przyjrzą się temu dowodowi, by sprawdzić, czy nie doszło do żadnych nieprawidłowości.

Policja poszukuje Jacka Jaworka. Jest podejrzany o potrójne zabójstwo 

Od soboty 10 lipca trwają poszukiwania Jacka Jaworka podejrzewanego o zamordowanie swojego brata, szwagierki oraz  ich 17-letniego syna. Według wstępnych ustaleń zostali oni zastrzeleni z broni palnej lub broni przerobionej na palną, a motywem zbrodni był spór o dom, w którym od lat mieszkał z rodziną brat zabójcy. Z domu, w którym doszło do tragedii, udało się uciec tylko 13-latkowi, który schował się przed wujkiem, a potem uciekł przez okno.

Jeszcze tego samego dnia Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alert RCB z ostrzeżeniem o poszukiwaniu "niebezpiecznego przestępcy". "Uwaga! Niebezpieczny przestępca! Policja poszukuje 52-letniego mieszkańca Częstochowy, Jacka Jaworka, podejrzanego o zabójstwo trzech osób. Osoby, które znają miejsce pobytu, proszone są o kontakt: nr 47 858 12 55 lub 112" - podano w komunikacie.

Jak informowała Wirtualna Polska, poszukiwania Jacka Jaworka nie są łatwe. Mężczyzna bardzo dobrze znał okoliczne tereny - lasy i bagna, ponieważ w ostatnim czasie parał się nielegalnym kłusownictwem.

Więcej o: