Gdańsk. "Czarna Perła" zderzyła się z pogłębiarką. Ranne jest dziecko, sternik był pod wpływem alkoholu

Siedem osób zostało rannych, w tym jedno dziecko - tak wygląda bilans zderzenia statku "Czarna Perła" z inną jednostką na Motławie w Gdańsku. Dwóch członków załogi "Czarnej Perły" było pod wpływem alkoholu.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło około godz. 15:30 na Motławie przy Polskim Haku, na wysokości obrotnicy. Popularna wśród turystów jednostka "Czarna Perła" zderzyła się z pogłębiarką. 

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Gdańsk. Kolizja statków na Motławie. Siedem osób zostało rannych

Na miejscu zdarzenia pracowała policja, zespoły ratownictwa medycznego oraz zastępy straży pożarnej. W wyniku wypadku siedem osób zostało poszkodowanych, w tym jedno dziecko - przekazała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Dwie osoby zostały opatrzone na miejscu, a pięć zabrano do szpitala na dalsze badania - ich życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo. 

Obie jednostki znajdują się obecnie przy nabrzeżach. Na zdjęciach opublikowanych przez KM PSP w Gdańsku widać, że pogłębiarka nie została poważnie uszkodzona. W gorszej sytuacji jest "Czarna Perła", której lewa burta została częściowa zniszczona.  

Jak ustalił portal Polsat News, policjanci zbadali trzeźwość czterech członków załogi "Czarnej Perły". Dwóch z nich było pod wpływem alkoholu - u sternika wykryto 0,5 promila, a u mechanika 0,38 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 

"Czarna Perła" to popularny wśród turystów statek stylizowany na piracki galeon. Jednostka oferuje rejsy na trasie Gdańsk-Westerplatte-Gdańsk. "Kochani, Stało się najgorsze, co się mogło zdarzyć. Bez zbędnych szczegółów, bo pewnie już przeczytaliście. Nasze serca pękły na pół, w środku sezonu zmuszeni jesteśmy zawiesić rejsy do odwołania... Trzymajcie kciuki" - czytamy w oświadczeniu operatora "Czarnej Perły", zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Więcej o: