Tatry. TOPR pomógł pijanemu turyście. Mężczyzna zareagował agresją

Nieodpowiedzialnych turystów w górach nie brakuje. "Tym razem ratownicy TOPR musieli zmierzyć się z pijanym i agresywnym turystą, który upił się na szlaku prowadzącym na Czerwone Wierchy" - informuje Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem.

Pijany mężczyzna próbował schodzić po łańcuchach ze szlaku, ale inni turyści zaalarmowali ratowników z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zobacz wideo Policyjni piloci i ratownicy TOPR pomogli kobiecie, która złamała nogę na górskim szlaku

Tatry. TOPR wysłał śmigłowiec po pijanego turystę

Ze zgłoszenia, które otrzymali ratownicy TOPR, wynikało, że życie i zdrowie mężczyzny było w niebezpieczeństwie. Wysłali więc po 40-latka śmigłowiec i przetransportowali go na lądowisko w Zakopanem.

Policja zatrzymała sprawcęZłotów. Skąd 5-miesięczny maluch ma krwiaki na głowie? Rodzice zatrzymani

Mężczyzna będący pod wpływem alkoholu okazał się agresywny, musieli interweniować małopolscy policjanci, którzy przyjechali na lądowisko w Zakopanem, aby uspokoić turystę. Czekał on w ich obecności na żonę, która miała odebrać go z "wycieczki".

TOPR apeluje o rozsądek. "Picie alkoholu w górach może mieć katastrofalne skutki"

Ratownicy poinformowali, że zarówno podczas lotu śmigłowcem, jak i w czasie interwencji z udziałem małopolskich policjantów nie doszło do zniszczenia mienia, ani bezpośredniego ataku na funkcjonariuszy. Agresja zakończyła się na słowach. "Nie mniej jednak takie zachowanie w naszej ocenie jest naganne. Podejmujemy coraz więcej interwencji wobec turystów, którzy za nic mają porządek, bezpieczeństwo i służby ratunkowe!" - pisze TOPR.

Jacek Jaworek5. dzień obławy na Jacka Jaworka. Prokuratura ujawniła możliwy motyw zbrodni

"Apelujemy o rozsądek! Picie alkoholu w górach może mieć katastrofalne skutki" - apelują ratownicy na swojej stronie internetowej. Wszystkie zalecenia i ważne komunikaty dotyczące zwiedzania Tatrzańskiego Parku Narodowego można znaleźć na stronie internetowej tpn.pl.

Czerwone Wierchy, skąd ewakuowano śmigłowcem pijanego turystę, to cztery szczyty Tatr Zachodnich: Kopa Kondracka, Małołączniak, Krzesanica i Ciemniak. Najwyższym z nich jest Krzesanica -  2122 m n.p.m. Położone blisko Zakopanego często są celem wycieczek.

Więcej o: