Jacek Jaworek ścigany od pięciu dni. Prokuratura ujawniła możliwy motyw zbrodni w Borowcach

Policja nadal szuka Jacka Jaworka, 52-letniego mężczyzny podejrzanego o potrójne zabójstwo w Borowcach. Wszystkie osoby mogące posiadać jakieś informacje na temat sprawy są proszone o kontakt. Tymczasem prokuratura przestawiła możliwy motyw zbrodni.
Zobacz wideo Policja poszukuje Jacka Jaworka podejrzanego o potrójne zabójstwo

Trwa piąty dzień obławy na 52-letniego Jacka Jaworka podejrzanego o zabójstwo brata, jego żony i ich syna. We wtorek 13 lipca prokuratura wystawiła list gończy za mężczyzną. Ujawniła także możliwy motyw zbrodni.

Zbrodnia w Borowcach. Prokuratura ujawnia najbardziej prawdopodobny motyw

Jak podaje portal wCzestochowie.pl, powołując się na informacje uzyskane od Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, motywem zbrodni mogą być "rozliczenia majątkowe".

Jaworek jest ojcem trójki dzieci. Z powodu niepłacenia alimentów mężczyzna spędził dwa miesiące w więzieniu. Przez wiele lat pracował w Niemczech, jednak wrócił do Polski w związku z pandemią i od kilku miesięcy mieszkał u brata w domu po ich ojcu. Zdaniem prokuratury to właśnie spór dotyczący tej nieruchomości jest najbardziej prawdopodobnym motywem zbrodni. 

Kolejna doba poszukiwań Jacka Jaworka. Zaangażowano tzw. psy saksońskie 

Przypominamy, że do zbrodni doszło w nocy z 9 na 10 lipca w miejscowości Borowce (województwo śląskie). Policjanci, którzy zostali wezwani w związku z awanturą, znaleźli na miejscu trzy ciała - małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Drugiemu, 13-letniemu synowi udało się ukryć i uciec. 

W działania poszukiwawcze zostali zaangażowani nie tylko śląscy policjanci, ale także funkcjonariusze z województwa dolnośląskiego, małopolskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego. Poza policjantami z prewencji i wydziału kryminalnego na miejscu pracują także policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości oraz kontrterroryści. Mundurowi wspomagają się trackerami GPS i dronami. Poszukiwania wspierają także strażacy i służby medyczne. Dodatkowo we wtorek na miejscu pracowała także specjalna niemiecka grupa policyjna z tak zwanymi psami saksońskimi, które są w stanie wykryć ślady pozostawione przez człowieka nawet kilkanaście dni wcześniej. 

Wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 12 55 lub numerem alarmowym 112. Rysopis podejrzanego: tęgiej budowy ciała, wzrost około 170-180 cm, włosy krótkie jasne, twarz owalna. Ubrany był prawdopodobnie w spodnie jeansowe koloru granatowego, koszulkę z krótkim rękawem koloru granatowego, może posiadać przy sobie bluzę lub kurtkę koloru jasnego.

Więcej o: