Jacek Jaworek ścigany od pięciu dni. Prokuratura ujawniła możliwy motyw zbrodni w Borowcach

Policja nadal szuka Jacka Jaworka, 52-letniego mężczyzny podejrzanego o potrójne zabójstwo w Borowcach. Wszystkie osoby mogące posiadać jakieś informacje na temat sprawy są proszone o kontakt. Tymczasem prokuratura przestawiła możliwy motyw zbrodni.
Zobacz wideo Policja poszukuje Jacka Jaworka podejrzanego o potrójne zabójstwo

Trwa piąty dzień obławy na 52-letniego Jacka Jaworka podejrzanego o zabójstwo brata, jego żony i ich syna. We wtorek 13 lipca prokuratura wystawiła list gończy za mężczyzną. Ujawniła także możliwy motyw zbrodni.

Jacek JaworekPotrójne zabójstwo w Borowcach. Ekspert: Mężczyzna jest zdeterminowany

Zbrodnia w Borowcach. Prokuratura ujawnia najbardziej prawdopodobny motyw

Jak podaje portal wCzestochowie.pl, powołując się na informacje uzyskane od Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, motywem zbrodni mogą być "rozliczenia majątkowe".

Jaworek jest ojcem trójki dzieci. Z powodu niepłacenia alimentów mężczyzna spędził dwa miesiące w więzieniu. Przez wiele lat pracował w Niemczech, jednak wrócił do Polski w związku z pandemią i od kilku miesięcy mieszkał u brata w domu po ich ojcu. Zdaniem prokuratury to właśnie spór dotyczący tej nieruchomości jest najbardziej prawdopodobnym motywem zbrodni. 

Jacek JaworekPoszukiwania Jacka Jaworka. Prokurator wydał już postanowienie o zarzutach

Kolejna doba poszukiwań Jacka Jaworka. Zaangażowano tzw. psy saksońskie 

Przypominamy, że do zbrodni doszło w nocy z 9 na 10 lipca w miejscowości Borowce (województwo śląskie). Policjanci, którzy zostali wezwani w związku z awanturą, znaleźli na miejscu trzy ciała - małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Drugiemu, 13-letniemu synowi udało się ukryć i uciec. 

W działania poszukiwawcze zostali zaangażowani nie tylko śląscy policjanci, ale także funkcjonariusze z województwa dolnośląskiego, małopolskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego. Poza policjantami z prewencji i wydziału kryminalnego na miejscu pracują także policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości oraz kontrterroryści. Mundurowi wspomagają się trackerami GPS i dronami. Poszukiwania wspierają także strażacy i służby medyczne. Dodatkowo we wtorek na miejscu pracowała także specjalna niemiecka grupa policyjna z tak zwanymi psami saksońskimi, które są w stanie wykryć ślady pozostawione przez człowieka nawet kilkanaście dni wcześniej. 

Wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 12 55 lub numerem alarmowym 112. Rysopis podejrzanego: tęgiej budowy ciała, wzrost około 170-180 cm, włosy krótkie jasne, twarz owalna. Ubrany był prawdopodobnie w spodnie jeansowe koloru granatowego, koszulkę z krótkim rękawem koloru granatowego, może posiadać przy sobie bluzę lub kurtkę koloru jasnego.

Więcej o: