Poszukiwania Jacka Jaworka (na zdj璚iu). Policja: Nie by這 zg這szenia o nielegalnej broni

Z nieoficjalnych ustale dziennikarzy Onetu, kt鏎zy rozmawiali z mieszka鎍ami w Borowcach, wynika這, 瞠 zabita przez Jacka Jaworka kobieta (穎na brata) mia豉 zg這si na policj, 瞠 jej szwagier jest w posiadaniu nielegalnej broni. Policja w 鈔od zaprzeczy豉 tym doniesieniom.

- Nie było zgłoszenia dotyczącego nielegalnego posiadania broni - powiedziała Radiu ZET rzeczniczka śląskiej Policji Aleksandra Nowara. Następnie dodała, że nie zaprzecza, że funkcjonariusze mieli zgłoszenie o sytuacji rodzinnej w domu, gdzie doszło do tragedii. Rodzina miała bać się 52-latka. W najbliższych dniach komenda ma wydać komunikat w tej sprawie.

Kolejna doba poszukiwań Jacka Jaworka

W nocy z piątku na sobotę 10 lipca w Borowcach (w powiecie częstochowskim) doszło do tragedii. Jacek Jaworek miał zamordować trójkę swoich bliskich: rodzonego brata, jego żonę i ich 17-letniego syna. Wezwani do awantury domowej funkcjonariusze odkryli zwłoki trzech osób. Wszystkie ofiary zginęły od ran postrzałowych. Sprawca uciekł, zabierając ze sobą narzędzie zbrodni.

Tylko 13-letniemu synowi zamordowanego małżeństwa udało się uniknąć śmierci. Chłopak najpierw się schował, a gdy ustały strzały, uciekł z domu do swoich krewnych. O roztropnej postawie nastolatka mówił ostatnio m.in. rzecznik policji.

Jacek Jaworek Jacek Jaworek wciąż na wolności. Znał pobliskie lasy, kłusował

Policja poszukuje 52-letniego Jacka Jaworka od soboty 10 lipca. Tego samego dnia mieszkańcy województwa śląskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego dostali alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w sprawie niebezpiecznego przestępcy. Śledczy apelują, by w przypadku zauważenia poszukiwanego, nie podejmować żadnych działań, tylko poinformować policję.

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie oskarżyła już poszukiwanego o potrójne zab鎩stwo. Zazwyczaj zarzuty stawiane są dopiero po schwytaniu przestępcy - w tej sytuacji zrobiono wyjątek, by wystawić za nim list gończy. Jackowi Jaworkowi grozi od 12 lat pozbawienia wolności do do篡wocia.

Jacek Jaworek Poszukiwania Jacka Jaworka. Prokurator wydał już postanowienie o zarzutach

Osoby, które znają aktualne miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny, lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 12 55 lub numerem alarmowym 112.

Wi璚ej o: