Losowanie 16 samochodów w loterii Spisu Powszechnego już w południe. Toyoty Yaris nagrodą główną

Finał loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań odbędzie się już w środę 14 lipca. Przypominamy, jakie nagrody przewidziano dla zwycięzców, oraz jak sprawdzić, czy znaleźliśmy się w ich gronie.

Ostatnie, finałowe losowanie w ramach loterii dla uczestników Spisu Powszechnego 2021 odbędzie się w środę 14 lipca o godz. 12. Główny Urząd Statystyczny przypomniał, że wezmą w nim udział wszystkie zgłoszenia, które zostały prawidłowo zarejestrowane między 22 kwietnia a 7 lipca br. Środowe losowanie nagród będzie transmitowane na profilach GUS w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Przełomowy moment dla turystyki kosmicznej. Sukces lotu Virgin Galactic

Loteria Spisu Powszechnego. Co jest do wygrania?

Nagrodą główną w loterii jest samochód osobowy. Toyotę Yaris, polisę ubezpieczeniową obejmującą roczny pakiet ubezpieczeniowy składający się z OC/AC/NW oraz ASSISTANCE 24h, a także dodatkową kwotę 7650 zł na poczet podatku otrzyma 16 szczęśliwców (po jednym zwycięzcy z każdego województwa). 

W poprzednich sześciu losowaniach zwycięzcy otrzymali karty przedpłacone o wartości 1000 zł (w sumie 480 sztuk) i 500 zł (łącznie 960 sztuk). Lista nagrodzonych dostępna jest na tej stronie. By dowiedzieć się, czy zostaliśmy wytypowani, wystarczy podać w wyszukiwarce nasz kod zgłoszenia.

Spis Powszechny 2021. Do kiedy trzeba się spisać?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań rozpoczął się 1 kwietnia 2021 r. Jak przekazał GUS, obowiązkiem spisowym objęte są:

- osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;

- mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

O tym, jak się spisać, informowaliśmy w jednym z niedawnych tekstów. Czas na uczestnictwo w Spisie Powszechnym mija 30 września br., chyba że wcześniej skontaktuje się z nami rachmistrz z GUS

"Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej" - przypomina GUS na stronie Spisu Powszechnego.

Więcej o: