Finał loterii Narodowego Spisu Powszechnego już 14 lipca. W puli nagród 16 samochodów

W środę 14 lipca odbędzie się finał loterii Narodowego Spisu Powszechnego. Osoby, które otrzymają samochody marki Toyota, zostaną wylosowane w samo południe.

Loteria Narodowego Spisu Powszechnego miała być zachętą do udziału w spisie. Z doniesień "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że do 9 lipca spisało się zaledwie 40 proc. osób objętych obowiązkiem spisowym. Te spośród nich, które spisały się przez internet, a następnie zarejestrowały specjalny kod na stronie loterii, mają szansę na wygranie jednego z 16 samochodów osobowych. W losowaniu weźmie udział ponad milion dwieście tysięcy zgłoszeń - najwięcej z województwa wielkopolskiego, śląskiego i mazowieckiego. 

Zobacz wideo Na czym będzie polegała loteria narodowa? "Będą cztery szanse"

Loteria spisu powszechnego. Jak wziąć w niej udział? Co można wygrać?

Na wysłanie zgłoszenia, które weźmie udział w finale loterii spisu powszechnego, jest już za późno. Główny Urząd Statystyczny informuje, że w losowaniu, które odbędzie się o godzinie 12:00 w środę 14 lipca, wezmą udział zgłoszenia prawidłowo zarejestrowane w terminie od 22 kwietnia do 7 lipca. 

Losowanie nagród głównych w loterii spisu powszechnego będzie transmitowane online na profilach GUS na platformach YouTube i Facebook. 14 lipca rozlosowanych zostanie 16 samochodów - po jednym na województwo. Każdy ze zwycięzców otrzyma:

  • samochód Toyota Yaris o wartości 65 749 zł,
  • polisę ubezpieczeniową obejmującą roczny pakiet ubezpieczeniowy składający się z OC/AC/NW oraz ASSISTANCE 24h o wartości 3100 zł,
  • pieniądze przeznaczone na poczet podatku w wysokości 7650 zł.

Łączna wartość takiego zestawu wynosi 76 499 zł. 

Do tej pory w ramach loterii spisu powszechnego odbyło się sześć losowań. Zwycięzcy otrzymali karty przedpłacone o wartości 1000 zł (łącznie 480 sztuk) i 500 zł (łącznie 960 sztuk). Wyniki poprzednich losowań można sprawdzić TUTAJ, wpisując w wyszukiwarkę kod swojego zgłoszenia. 

Więcej o: